Beata Szydło atakuje Tuska. Ludzie: "Co za bzdura"

1318

Według rankingu Politico Donald Tusk jest najbardziej wpływowym politykiem Europy. O kąśliwy komentarz pod adresem lidera PO pokusiła się Beata Szydło. - "Najpotężniejszy człowiek Europy" Donald Tusk w Sejmie wygląda na zagubionego i zdenerwowanego - stwierdziła na platformie "X" (dawniej Twitter) Szydło. Internauci mają jednak odmienne zdanie w tej sprawie.

Beata Szydło atakuje Tuska. Ludzie: "Co za bzdura"
Beata Szydło (AKPA, AKPA)

Wybór Donalda Tuska na najbardziej wpływowego polityka w Europie redakcja Politico argumentowała, tym, że od dwudziestu lat dwóch mężczyzn bije się o dusze Polaków. Politico wskazuje, że skutki zwycięstwa Tuska w ostatnich wyborach będzie odczuwać cała Europa, jednak Polska nie zmieni się z dnia na dzień.

"W niebieskim narożniku, walczący o demokratyczną, nowoczesną, europejską wizję przyszłości: Donald Tusk, były premier, który pełnił funkcję przewodniczącego Rady Europejskiej, zanim powrócił jako lider centrowej opozycji. W czerwonym narożniku, walcząc o tradycjonalistów, katolickich konserwatystów, nacjonalistów: Jarosław Kaczyński, lider partii Prawo i Sprawiedliwość (PiS)" - czytamy.

Była premier Beata Szydło nie pozostawiła wyróżnienia Tuska bez swojego złośliwego komentarza. Do wpisu dołączyła dwa zdjęcia. Na jednym widzimy skupionego Donalda Tuska, na drugim delikatnie uśmiechniętego Jarosława Kaczyńskiego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Beata Szydło pytana o syna. "Hejt, który spadł na moją rodzinę, był nieuprawniony i bolesny"
"Najpotężniejszy człowiek Europy" Donald Tusk dziś w Sejmie wygląda na zagubionego i zdenerwowanego. Zaszczyty od brukselskich mediów to jedno, a polityczne realia to drugie. Tusk jest w rzeczywistości tak "potężny", że jego partia kolejny raz była w wyborach tylko druga, a teraz z trudem montuje egzotyczną koalicję. Tusk wie, co go czeka, więc nic dziwnego, że jest zestresowany - napisała na platformie "X" Beata Szydło.

Internauci reagują na wpis Szydło: "Co za bzdura"

Patrząc na komentarze, internauci mają odmienne zdanie w tej kwestii. Zdaniem komentujących to politycy PiS wyglądają na przestraszonych. "Tak zagubiony, jak jeden starszy pan, co z niańkami po Sejmie się porusza?" - pyta jeden z internautów.

"Co za bzdura. To już jest koniec. Przegrywać można z honorem, ale można też bez" - podkreślił jeden z komentujących.

"Pani się cały czas kompromituje. Czytają panią nie tylko politycy PIS, ale ludzie inteligentni i każdy, kto oglądał to dzisiaj widział, że Tusk nie był ani zagubiony, ani przestraszony, a kłamstwa i zachowania pani kolegów właśnie na to wskazywały" - czytamy w komentarzach.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić