Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
WIP
|

Będzie nowy przedmiot w szkołach. "Nowość na skalę dotąd niespotykaną"

216
Podziel się:

Przemysław Czarnek ogłosił prace nad wprowadzeniem nowego przedmiotu do polskich szkół. Minister edukacji i nauki podał szczegóły dotyczące... biznesu i zarządzania. Właśnie tego ma uczyć się młodzież. Polityk zapowiada, że to " nowość na skalę dotąd niespotykaną".

Będzie nowy przedmiot w szkołach. "Nowość na skalę dotąd niespotykaną"
Przemysław Czarnek zapowiada nowy przedmiot w szkołach. To biznes i zarządzanie (PAP, PAP/Radek Pietruszka)

Przemysław Czarnek zapowiada nowy przedmiot, który trafi do szkolnych planów lekcji. Minister edukacji i nauki opowiadał o nim w środę 14 września w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Zaprezentowano tam raport Gov-Tech, czyli programu pod patronatem Prezesa Rady Ministrów. Jego cel to, jak podaje Urząd Zamówień Publicznych, "usprawnienie pozyskiwania przez sektor publiczny nowoczesnych technologii".

Przemysław Czarnek zdradził szczegóły nowego przedmiotu. Biznes i zarządzanie ma trafić wkrótce do szkolnego planu zajęć. - Będzie można spodziewać się bardziej praktycznego nauczania przedsiębiorczości na każdej płaszczyźnie życia - powiedział szef MEiN.

Chcemy, żeby na maturze przedmiot z rozszerzenia biznes i zarządzanie miał również wymiar praktyczny, czyli takie zadania rozwiązywane w grupach. Wydaje się, że to będzie nowość na skalę dotąd niespotykaną - zapowiedział Przemysław Czarnek.

Nowy przedmiot w szkołach - biznes i zarządzanie. Od kiedy?

Przemysław Czarnek już w styczniu zapowiedział, że nowy przedmiot ma zastąpić podstawy przedsiębiorczości od 1 września 2023 roku. Na maturze biznes i zarządzanie miałby pojawić się w 2027 roku. Uczniowie mogliby sami wybrać, czy chcą zdawać z niego egzamin dojrzałości.

Przedmiot skierowany jest do szkół ponadgimnazjalnych. Obecnie licealiści uczą się podstaw przedsiębiorczości. - Podstawy przedsiębiorczości weszły do programu nauczania już jakiś czas temu i służą naszej młodzieży. Pomagają, by w dorosłym życiu młodzi ludzie potrafili podejmować decyzje finansowe - mówił Czarnek w styczniu.

Dodał też, że za mało jest "praktycznych aspektów przedsiębiorczości i zarządzania". Jak informuje gov.pl, głównym założeniem nowego przedmiotu ma być nadanie mu "praktycznego wymiaru", a także dostosowanie prezentowanych uczniom zagadnień do "oczekiwań rynku pracy oraz potrzeb uczelni".

Zobacz także: Lex Czarnek uchwalone przez Sejm. Posłanka KO: Polska szkoła wraca do czasów PRL
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(216)
Luka
3 miesiące temu
Do klas ponadgimnazjalnych? Dobre sobie, jak oni kończą szkołe w tym roku (ci po technikum)
Nie pis
3 miesiące temu
No, ja dziękuję, już ten rząd biznesuje i zarządza
Agata
3 miesiące temu
Bardzo dobrze by dzieci uczyły się biznesu już od najmłodszych lat, bo później nie vedzie takich głupot robić, jak to robił rzad PO z PSLem to znaczy zamiast pozyskiwać kase do budżetu z dobrze prosperujących firm polskich z podatku to oni wyprzedawali majątek Narodowy obcemu kapitałowi i doprowadzali do tego, że Polacy pracowali jak murzyni tzn wykorzystywani byli przez obce rozpanoszone firmy w Polsce, a Polska byla drenowana i ubezwłasnowolniona.
Tolek
3 miesiące temu
Jak Twoje koleżanki takie mundrecjak Twoja prawda to napewno przedmiot był super rozumny, pewno opracowny w czasie komuny.
prawda
3 miesiące temu
moze by tak cos na taka skale niespotykane mianowsicie prawde w szkole
Inkat
3 miesiące temu
Taki przedmiot w szkołach już istniał. Dwie moje koleżanki skończyły kilka lat temu podyplomówki w tym zakresie i uczyły w szkołach średnich tego przedmiotu. Proponuję korepetycje czarnemu Czarnkowi.
Ida
3 miesiące temu
Moze choć ministrowi Czarnkowi uda się że dzieci że szkoły wychodzic będą mądrzejsze i to mądrością pozytywna i wszechstronną oparta na katolickich wartosciach takich jak uczciwość, pomoc bliźniemu w potrzebie, prawdomówność, honor, dbałość o własna ojczyznę, rodzinę, odpowiedzialność, dbałość o ludzi słabszych społecznie i inne, takie pozytywne wartości mogą tylko doprowadzić by państwo było zdrowym i mocnym tworem i by przetrwało różne zawirowania.
Todor
3 miesiące temu
Olav coś Ci się pomieszało, bo PiS z Konfederacja? Raczej z tego co wiem deklarowało PO że pójdzie z Konfederacja, a ja myślę że w Konfederacji jest zlepek ludzi z różnymi poglądami i część do PiS, część do PO a jeszcze inni gdzie indziej, PiS ewidentnie odcina się tak od Brauna jak i od Korwina i twierdzi że z nimi nie pójdzie nigdy do wyborów ale Po to nie był bym tak pewien, bo ci łapią wszystkie resztki.
Olav
3 miesiące temu
Oto świat, który nam proponuje PIS z Konfederacją ! Naprawdę dla kato-melepetów jest taki sexy i atrakcyjny ? Jesteście tego pewni ?
ThorPL
3 miesiące temu
Szkoły to trzeba zamknąć i tyle. Rodziców zmusić do nauczania dzieci, a jak nie wyuczone to kara. Budynki szkoły zamienić na warsztaty i tyle i współpracą lokalnych przedsiębiorstw. Oczywiście wszystko prywatne bo nie sposób zarządzać tym! Oddajcie mi zmarnowany czas w szkole! NIC co się tam "nauczyłem" nie pomogło mi w życiu!
Renata
3 miesiące temu
Takie pojęcia, jak "PIS" i "Nowoczesne Zarządzanie" to ewidentny oksymoron. W ogóle pojęcie "nowoczesność" jest w tym przypadku skrajną antypodą. Im mniej PIS'u i ich ciemnogrodzkiego elektoratu w państwie polskim, tym lepiej dla Polaków.
Kamila
3 miesiące temu
Kto odpowie na pytanie: "Skąd się biorą troglodyci Pisowsko-Konfederaccy", ten ma murowanego nobla. Skąd oni się biorą ? Kto ich kształci ? Co się dzieje w ich najbliższym środowisku, że doszło do takiego zdewiowania ?
Poznaniak
3 miesiące temu
Jeżeli ojczym Rydzyk nie dyktował podręcznika, to skąd owcy mają wiedzieć jak kraść? haha.
bolek
3 miesiące temu
PIS DA
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić