Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 
aktualizacja 

"Będzie płonęło". Rosjanie wskazali miasto w Europie Zachodniej

Rosyjska propaganda nie zna umiaru. Proputinowscy pracownicy mediów nakręcają spiralę nienawiści, grożąc kolejnym krajom. Tym razem dostało się Niemcom. Znany z agresywnej postawy Władimir Sołowjow z Rossija 1 stwierdził, że "Berlin zapłonie".

"Będzie płonęło". Rosjanie wskazali miasto w Europie Zachodniej
Sołowjow grozi Niemcom. Mówi o płonącym Berlinie (Twitter)

Rosjanie praktycznie od początku wojny atakują państwa zachodnie. Dostaje się większości państw Unii Europejskiej. Dochodziło także do gróźb w stronę niegdysiejszego sojusznika Rosji - Niemiec.

Tym razem w propagandowym programie na antenie Rossija 1 doszło do bardzo agresywnego ataku na rząd kanclerza Olafa Scholza. Stał za nim gospodarz audycji telewizyjnej, Władimir Sołowjow.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Poranne pasmo Wirtualnej Polski, wydanie 15.11
Niemieccy idioci tacy jak Scholz czy Annalena Baerbock (niemiecka minister spraw zagranicznych - przyp. red) nie są w stanie przewidzieć konsekwencji swoich czynów. Przez takie głupoty jak Wasza Berlin zapłonie, a na Reichstagu pojawi się Sztandar Zwycięstwa - wysnuł propagandową opowieść Sołowjow.

Władimir Sołowjow oskarżył Annalenę Baerbock o "nazizm" i "korupcję". Dodał, że Niemcy są winni całej sytuacji, bo wybrali rząd Olafa Scholza.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Propagandysta uciekał się do odniesień z czasów II wojny światowej, twierdząc, że Berlin obowiązkowo trzeba wyzwolić. Porównał też obecnego kanclerza Niemiec do Adolfa Hitlera.

Agresywna kampania Rosji w kierunku Niemiec

Groźby w kierunku niemieckich polityków i społeczeństwa nie są niczym nowym. Wynikają z twardego stosunku Niemiec w związku z rosyjską agresją na Ukrainę.

Choć początkowo rząd w Berlinie nie był chętny do przekazywania broni Ukraińcom, sytuacja zmieniła się o 180 stopni.

Co więcej, w Niemczech rozgorzała dyskusja na temat uzbrojenia. Wiadomo, że nasi zachodni sąsiedzi chcą gruntownie zmodernizować Bundeswehre. Zdali sobie sprawę, że stan ich wojska jest "opłakany" jak informują tamtejsze media.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić