Rafał Strzelec
Rafał Strzelec| 

Belka skomentował akcję w domu Ziobry. Wymowny komentarz

748

Zbigniew Ziobro przerwał leczenie onkologiczne, gdy dowiedział się o przeszukaniu prowadzonym przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego w jego domu w Jeruzalu. Jak stwierdził, framugi drzwi i mur okalający posesję zostały zniszczone. Marek Belka, były premier postanowił krótko skwitować działania ABW.

Belka skomentował akcję w domu Ziobry. Wymowny komentarz
Zbigniew Ziobro (East News, East News)

We wtorek (26 marca) Prokuratura Krajowa poinformowała o przeszukaniach prowadzonych w związku z czynnościami prowadzonymi w sprawie Funduszu Solidarności. Akcja była prowadzona w 25 lokalizacjach w różnych miejscach w kraju. Wśród nich znalazł się Jeruzal, a konkretnie dom Zbigniewa Ziobro.

W związku ze sprawą zatrzymano trzech urzędników z Ministerstwa Sprawiedliwości zajmujących się Funduszem Sprawiedliwości oraz jedną osobę, która jest jego beneficjentem. Na razie nie wiadomo, jakie zarzuty wobec nich będą postawione. Wiadomo jednak, że śledczy będą sprawdzać, czy środki z FS były wydawane zgodnie z prawem. Przeszukania miały posłużyć do zebrania materiału dowodowego w tej sprawie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Przeszukanie u Ziobry. Poseł ujawnia nowe szczegóły

Zbigniew Ziobro o przeszukaniach

Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości przerwał leczenie, aby pojawić się pod swoim domem w Jeruzalu. Przypomnijmy, że polityk od grudnia nie pojawiał się publicznie. Jest to związane z jego stanem zdrowia - Ziobro choruje na nowotwór. W ostatnim czasie przeszedł operację.

Polityk mówił, że jego rodzina nie była informowana o planowanej akcji. Twierdzi, że była możliwość kontaktu z nim, ale z niej nie skorzystano. - To wszystko jest polityczny spektakl bezprawia, pokazu niemocy Donalda Tuska po 100 dniach niewypełnionych 100 obietnic - mówił w rozmowie z Telewizją Republika. Dzień później były minister sprawiedliwości dodał, że jego dom został zdewastowany przez funkcjonariuszy. - Zniszczono framugi drzwi, fragment muru mojego domu - twierdzi Ziobro.

To było typowe przeszukanie trałowe, szukano wszystkiego, bo a nuż coś się znajdzie, co może być później przedmiotem rozgrywki medialnej i atakowania mnie jako polityka - mówił Zbigniew Ziobro.

Belka o sprawie Ziobro

Sprawa przeszukania w domu byłego szefa resortu sprawiedliwości jest szeroko komentowana w mediach społecznościowych. Jeden z wpisów dotyczący tej sprawy zamieścił Marek Belka, ekonomista, były premier w latach 2003-2004.

Zdecydowanie lepiej, kiedy do drzwi mieszkania puka prawdziwe prawo i sprawiedliwość niż, kiedy bez pytania, i po kryjomu wchodzi do niego Prawo i Sprawiedliwość - podsumował swój wpis Belka.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Prokuratura Krajowa w komunikacie poinformowała, że "każda osoba, która uważa, że jej prawa zostały naruszone tymi czynnościami, może złożyć zażalenie do sądu". Na razie nie wiadomo, czy Zbigniew Ziobro taki krok rozważa.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić