Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 
aktualizacja 

Bestialski atak Rosjan na ukraińskich żołnierzy. Strzelali do bezbronnych ludzi

Rosyjskie wojsko pokazuje swoją najgorszą twarz podczas w wojny z Ukrainą. Dowodem tego są liczne zbrodnie wojenne i ataki na ludność cywilną lub bestialskie ataki na ukraińskie wojsko. Dowodem na to są nagrania z Robotyne. Rosjanie zabijali tam do żołnierzy, którzy zdążyli się poddać.

Bestialski atak Rosjan na ukraińskich żołnierzy. Strzelali do bezbronnych ludzi
Rosjanie strzelali do żołnierzy, którzy zdążyli się poddać (Twitter, Twitter)

Ludzie Putina nie wahają się, aby sięgać po broń i strzelać do bezbronnych osób, które chcą już wyłącznie ratować swoje życie. Strzelają do cywili i nieuzbrojonych wojskowych.

Dowodem na to jest opublikowane w mediach społecznościowych nagranie z Robotyne. Dobitnie widać na nim bestialskość rosyjskich wojskowych.

Na pokazanym materiale żołnierze z Rosji celują w ukraińskich żołnierzy, którzy zdążyli się poddać. Widać, jak Ukraińcy chodzący po okopach są po kolei rozstrzeliwani przez rosyjskich snajperów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: WP News wydanie 02.02, godzina 16:50
Rosjanie rozstrzelali ukraińskich żołnierzy, którzy poddali się pod Robotyne - poinformowała na Twitterze Nexta, która opublikowała nagranie.

Ze względu na jego brutalny charakter nie udostępniamy wideo.

Ukraińskie wojska bronią okolic obwodu zaporoskiego

Przypomnijmy, że od wczoraj trwa potężna ofensywa wojsk rosyjskich pod Robotyne (w obwodzie zaporoskim). Doniesienia amerykańskich agencji wskazują, że siły Władimira Putina "są skuteczne i krok po kroku odzyskują tereny, które Ukraińcy mozolnie zdobywali w trakcie kontrofensywy".

Wiadomo, że część sił Ukrainy została zmuszona do poddania się i oddania w rosyjską niewolę. To kolejne straty ukraińskiego wojska po tym jak wycofały się z Awdijiwki.

Pawło Lakijczuk, ekspert z Centrum Studiów Globalnych Strategia XXI ocenił w rozmowie z portalem Onet.pl, że Ukraina będzie pod znaczną presją wojska rosyjskiego do końca marca. Działania mogą być znacznie zintensyfikowane.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić