Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 
aktualizacja 

Bestialskie zachowanie Rosjan. Tym razem wobec swojego żołnierza

Rosyjscy wojskowi po raz kolejny pokazują, że bestialstwo i brak poszanowania praw człowieka nie są im obce. Dowódcy armii Putina nie tylko nie szanują przeciwników, ale też swoich. Przykład? Rosjanie przywiązali do drzewa swojego żołnierza za skargi na brak sprzętu.

Bestialskie zachowanie Rosjan. Tym razem wobec swojego żołnierza
Rosjanin został przywiązany do drzewa przez swoich ludzi (X, Nexta)

O sprawie pisze Biełsat. Rosyjski poborowy został przywiązany do drzewa i narażony na śmierć przez swoich dowódców. Powodem była kłótnia ze swoimi przełożonymi. To kolejny przykład bestialstwa armii Władimira Putina.

Czym zawinił zmobilizowany Andriej Jelisienko? Dziennikarze Biełsatu podają, że poborowy miał "unikać picia alkoholu", a co więcej - przekazał dowództwu zażalenie na brak sprzętu dla jego jednostki.

Powodem sporów pomiędzy nim a dowództwem było to, że mężczyzna nie pił alkoholu, a dowodzona przez niego bateria nie została wyposażona w sprzęt. Podczas inspekcji Andriej przekazał wszystkie zażalenia, co jeszcze bardziej rozwścieczyło jego przełożonych. Właśnie po tym spędził cztery godziny przywiązany do drzewa - czytamy w relacji ze zdarzenia opublikowanej w serwisie X.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Samolot idealny". Nowe wzmocnienie Ukrainy

Stał cztery godziny. To były tortury dla rosyjskiego poborowego

Nagranie z postępowania rosyjskich dowódców pojawiło się w niezależnych, rosyjskich kanałach informacyjnych. Biełsat informuje, że "chwilę później miejsce, w którym przywiązano poborowego, znalazło się pod ostrzałem, ale Andriej przeżył".

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Rosyjski żołnierze, którzy byli wzięci do niewoli przez ukraińską armię, wielokrotnie opowiadali, że dowództwo traktuje ich "jak mięso armatnie". W sieci pojawiały się relacje poborowych skarżących się na brak pożywienia na froncie, odpowiednich warunków sanitarnych, a także problem z pozyskaniem sprzętu. Sytuacja opublikowana na nagraniu to kolejny przykład tego typu postępowania.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić