Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Wiedzą, kto zabił polskiego żołnierza. "Ustalane są jego personalia"

Z ustaleń "Rzeczpospolitej" wynika, że organy ścigania znają wizerunek mężczyzny, który dźgnął nożem młodego żołnierza na białoruskiej granicy. "Ustalane są jego personalia" - czytamy.

Wiedzą, kto zabił polskiego żołnierza. "Ustalane są jego personalia"
Wiedzą, kto zabił polskiego żołnierza. "Ustalane są jego personalia" (YouTube)

"Rzeczpospolita" informuje, że "moment ataku na 21-letniego szeregowego Mateusza Sitka, który został raniony nożem przymocowanym do kija, kiedy zbliżył się do zapory, by załatać w niej wyrwę, utrwaliły kamery Straży Granicznej umieszczone na masztach".

W artykule wskazano też, że "na nagraniu widać sprawcę, chociaż zdjęcie jest niewyraźne". Ta migawka zostanie poddana specjalistycznej obróbce. Dopiero ona da odpowiedź na pytanie o to, na ile można wyostrzyć obraz twarzy zabójcy.

Napastnik ma śniadą cerę, co może oznaczać, że nie jest to funkcjonariusz białoruskich służb, lecz jeden z migrantów przebywających po białoruskiej stronie - przekazała w rozmowie z "Rz" osoba znająca ten zapis.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: MiG-29 uderzył o świcie w rosyjskie cele. Moment ataku rakietami z USA

Wiadomo, co sprawca zrobił po ugodzeniu nożem

Ustalono już, że po ugodzeniu żołnierza nożem atakujący uciekł w głąb Białorusi.

Polskie służby liczą, że sprawcę zabójstwa polskiego żołnierza pomogą rozpoznać sami migranci przebywający w ośrodkach Straży Granicznej. Zidentyfikowania oraz wydania podejrzanego o morderstwo domaga się od strony białoruskiej polskie MSZ - podkreślono w materiale "Rzeczpospolitej".

Jednocześnie zwrócono uwagę na fakt, że od początku roku poszkodowanych i rannych w bezpośrednich starciach z migrantami zostało 48 żołnierzy. Tylko w maju takich osób było 28. Takie informacje "Rz" przekazało centrum operacyjne ministra obrony narodowej.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić