Bezdomny poprosił o telewizor. Odpowiedzi to idealny obraz Polski

49

Na jednej z warszawskich grup w mediach społecznościowych bezdomny poprosił o telewizor. Mężczyzna zapytał, czy ktoś z internautów nie ma do oddania bezużytecznego sprzętu. Natychmiast pojawiło się mnóstwo komentarzy. Odpowiedzi to idealny obraz Polski.

Bezdomny poprosił o telewizor. Odpowiedzi to idealny obraz Polski
Bezdomny poprosił o telewizor. Odpowiedzi to idealny obraz Polski (Facebook, Pixabay)

Media społecznościowe to nie tylko miejsce, gdzie można pochwalić się zdjęciem z wakacji. Wiele osób korzysta z nich do wymiany informacji, zakupów czy szukania pomocy. Właśnie w tym ostatnim celu zrobił to pewien bezdomny mężczyzna przebywający w Warszawie.

Na jednej z warszawskich grup facebookowych poświęconych wymianie i oddawaniu niepotrzebnych rzeczy pojawił się wpis 70-letniego bezdomnego mężczyzny. Poprosił internautów o telewizor. Jak zaznaczył, mieszka w schronisku dla osób w jego sytuacji. Chciałby śledzić bieżące wydarzenia, a przede wszystkim mieć odrobinę rozrywki.

Może ktoś ma do oddania telewizor 24-32 cale? Jestem osobą bezdomną i mieszkam w schronisku. Telewizor byłby dla mnie źródłem wiadomości i rozrywki. Z góry dziękuję. Pozdrawiam - napisał mężczyzna.

Bezdomny poprosił o telewizor. Odpowiedzi to idealny obraz Polski

Internauci zareagowali niemal od razu. Pod wpisem pojawiło się mnóstwo komentarzy. Odpowiedzi zdają się być idealnym obraz Polski. Jedne napawają optymizmem, a inne nie są powodem do dumy. Jacy są Polacy w sieci?

Gdy bezdomny mężczyzna poprosił o telewizor, wiele osób ruszyło na ratunek. Zaoferowali swoje niepotrzebne sprzęty podkreślając ich mankamenty. Niektórzy dopytywali również o inne potrzeby bezdomnego seniora i jego współlokatorów. Chcieli wesprzeć całe schronisko przy ul. Kijowskiej 22 w Warszawie. Dowiedzieli się, że mogą przynosić tam pościel, bieliznę i męskie ubrania.

A czy można Panu jeszcze pomóc w jakiś inny sposób?
Jak jeszcze potrzebny proszę o wiadomość!
Proszę nie tracić wiary i nadziei, bo są jeszcze ludzie o dobrym sercu którzy pomogę i podziela się tym co mają.
Czy potrzebuje Pan jeszcze jakiejkolwiek pomocy? Jeżeli tak - proszę śmiało do mnie pisać.

Niestety inni nie byli chętni do pomocy. Wiele osób postanowiło uszczypliwie komentować prośbę mężczyzny. Podkreślali, że ma "zbyt duże wymagania" i nie rozumieli, dlaczego chce oglądać telewizję w schronisku i dopytywali jak to w ogóle możliwe. Mężczyzna zaznaczył, że "jest tam jeszcze prąd", a telewizja oglądana w słuchawkach jest pewną "formą prywatności" podczas leżenia na sali z dziesiątkami innych osób.

Jak ktoś z Ukrainy napisze, że potrzebuje tv to nie ma dyskusji tylko na drugi dzień już ma. Facet prosi o tv i oczywiście komentarze są jakie są.
A będzie Pan miał możliwość oglądania TV w schronisku?
Obecnie żeby oglądać TV nie koniecznie trzeba mieć telewizor . Programy TV można oglądać na laptopie albo na telefonie komórkowym.
Chrystepanie, człowiek miło pyta o telewizor a dostaje głupie rady od głupiomądrych chłopków roztropków.
Prawie 40 komentarzy, a osób chętnych, by oddać TV policzyć na palcach jednej ręki. Widzę, że szanowni państwo chorują na ulubioną chorobę Polaków: "nie wiem, ale się wypowiem". Wstydźcie się. Każdy mądry, bo pewnie ma w domu plazmę na pół ściany...
Zobacz także: Niezwykły bezdomny. Kocha polską literaturę, sam pisze wiersze i uczy się języków
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić