Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Biało-czerwone barwy Niagary. W ten sposób uczczono pamięć o ważnej rocznicy

267

W sobotę w godzinach od 22 do 22:15 czasu miejscowego wodospad Niagara przybrał biało-czerwone barwy. Tym gestem uczczono 40. rocznicę powstania NSZZ Solidarność.

Biało-czerwone barwy Niagary. W ten sposób uczczono pamięć o ważnej rocznicy
Wodospad Niagara (Getty Images)

40 lat temu doszło do powstania NSZZ Solidarność (rocznica przypada w poniedziałek). Z tej okazji Konsulat Generalny RP w Toronto wyszedł z propozycją podświetlenia Niagary na biało-czerwono. Została ona zaakceptowana.

Efekty były podziwiane przez wiele osób. Byli tacy, którzy specjalnie przyjechali na granicę amerykańsko-kanadyjską, by zobaczyć Niagarę w biało-czerwonych barwach.

Efekt jest przepiękny. Przyjechaliśmy z Chicago. Było warto - przekazał w rozmowie z rmf24.pl Tomasz Towbin, który oglądał iluminację wraz z grupą znajomych.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Niagara - wyjątkowy wodospad

Niagara jest jedną z głównych atrakcji turystycznych USA. Rokrocznie zachwyca się nią mnóstwo osób. Ma ponad 50 metrów wysokości i prawie 800 metrów szerokości.

Niagarę można podziwiać również za pośrednictwem internetu - na stronie internetowej niagarafallsusa.com. Można tam też składać wnioski o specjalne iluminacje.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić