Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MMC
|
aktualizacja

Białoruś. Polak ministrem kultury. Łukaszenka nie przepuścił okazji

166
Podziel się:

Białoruski dyktator mianował niedawno nowych ministrów. Jak się okazało, ministrem kultury został Polak. Aleksander Łukaszenka nie powstrzymał się od komentarza.

Białoruś. Polak ministrem kultury. Łukaszenka nie przepuścił okazji
Polak ministrem kultury. Łukaszenka nie przepuścił okazji (Getty Images)

Ministrem kultury na Białorusi został Polak. Anatol Markiewicz pochodzi z powiatu szczuczyńskiego. Ma 49 lat i zanim zaczął rozwijać się na arenie urzędniczej na Białorusi, pracował jako nauczyciel i był dyrektorem szkół.

Aleksander Łukaszenka Markiewicza zna rzekomo od lat. Jak się okazuje, przez ten czas umykała dyktatorowi narodowość urzędnika. Gdy odkrył tę tajemnicę, nie mógł powstrzymać się od komentarza.

Publiczna telewizja nadała relację z wydarzenia. Oprócz standardowych grzeczności i wskazówek padły nietypowe słowa z ust Łukaszenki. Podkreślił on na wizji narodowość nowego ministra. Markiewicz nie krył zmieszania.

Anatol, ja dawno ciebie znam. A tu otwieram teczkę i czytam: narodowość - Polak - powiedział ze śmiechem Aleksander Łukasenka, cytowany przez "Gazetę Wyborczą".

Stosunki Polski i Białorusi od dawna nie są najlepsze. Ostatnie protesty związane z wyborami prezydenckimi, które rzekomo wygrał Łukaszenka, dolały oliwy do ognia. Dyktator utrzymuje, że polskie władze są współodpowiedzialne za protesty i bunt narodu.

Po raz pierwszy dowiedziałem się, że jesteś Polakiem. Ale myślę, że być może w obecnej sytuacji to dobrze, że okazujemy się faktycznymi internacjonalistami, nie zważając na stosunki między krajami - dodał po chwili Łukaszenka.
Zobacz także: Zobacz też: Black Friday, Cyber Monday to teoretycznie czas okazji. UOKiK zaleca ostrożność
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(166)
JAN
rok temu
Na poczatku protestow Lukaszenka mowil,ze polacy w Grodnie obwiesili miasto polskimi flagami...flagi byly ,ale bialo-czerwono-biale niepodleglej bialorusi z 1919r ale homo sowieticus tego nie wiedzial,niedlugo potem Minsk byl nimi udekorowany...ZYWE BIELARUS
Jo tyż Anna
rok temu
Do Joanny. Chcesz wysłać Nowaka?? Już siedzi. A może Donia Wehrmachtowca?
level7
rok temu
brawo aleksandr Łukaszenka 👏🇧🇾 polska górą 👏👏🇵🇱
Moja BIA
rok temu
Ja tez chce tam być ministrem. Od czegokolwiek. Gdzie składać cv
gość
rok temu
U nas wielu urzędników ma białoruskie pochodzenie i nikt z tego powodu nie stwarza problemów.
Piotr
rok temu
A Łukaszenka to by Jarka nie chciał?
Warszawiak
rok temu
Białoruś kiedyś nazywano Litwą. Może to Litwin? A jeszcze wcześniej była to Ruś. Może to Rusin. Może i jest to polskojęzyczny Białorus. A Łukaszenka to przecież człowiek radziecki.
nadzieja
rok temu
Aleksander rządy się zmieniają i znowu Polska z Białorusią będą żyli w braterskiej przyjaźni.
widz
rok temu
przez wrogie stosunki z Białorusią odpowiada tylko Polska.Ci co byli w czasie wojny w oddziałach partyzanckich radzieckich dziś nie są przyjmowani w polsce do kombatantów.
amoze
rok temu
gdyby wziąłby Dontus'a to ten najprawdopodobniej pomógłby mu wyprzedać państwo obcym kapitałom.
emeryt
rok temu
baćka szef tajniaków mariusz ułaskawionowicz kamieniewski weżmie na siebie wszystkie twoje podłości jakie wyrządziłeś białorusinom.no jak umowa stoi
jf.
rok temu
U nas mieliśmy nawet prezydentów
Zygmunt
rok temu
Internacjonalista. ciepły człowiek. Marszałek Karczewski ma rację że go polubił. Jak nie lubić batiuszki. ?
Trevor
rok temu
Od jakiegoś czasu Aleksandr daje aż nadto czytelne sygnały że oczekuje zbliżenia z Polską. Czy nasi umiłowani przywódcy to widzą ?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić