Biegli już wiedzą. Wybuch gazu w Tychach nie był wypadkiem

25

Tegoroczny Poniedziałek Wielkanocny mieszkańcy jednego z bloków przy ul. Darwina w Tychach zapamiętają na zawsze. W wyniku eksplozji gazu życie straciła jedna osoba, a dach nad głową niemal 100 osób. Biegli mają już opinię na temat przyczyn wybuchu i jak przekazują śledczy - jest ona szokująca.

Biegli już wiedzą. Wybuch gazu w Tychach nie był wypadkiem
Do pożaru doszło 1 kwietnia (Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Tychach)

Epicentrum eksplozji gazu miało miejsce na parterze, w jednym z mieszkań klatki nr 4. W wyniku wybuchu poważne obrażenia odniosło siedem osób. Większość poszkodowanych stanowili mieszkańcy parteru i pierwszego piętra.

Najcięższe obrażenia wybuch spowodował u 27-letniego Szymona L., który znalazł się w epicentrum eksplozji. Z obrażeniami przeszło 80 proc. ciała trafił do siemianowickiego Centrum Leczenia Oparzeń. Po kilku dniach zmarł. Okoliczni mieszkańcy, którzy rozmawiali z dziennikarzami, nie wykluczają że to on sam mógł się przyczynić do tragedii.

Z opinii biegłych wynika, iż doszło do celowego rozszczelnienia instalacji gazowej w mieszkaniu na parterze. Na chwilę obecną więcej informacji nie możemy przekazać z uwagi na dobro postępowania i konieczność wyjaśnienia motywów sprawcy i sposobu działania - mówi w rozmowie z "Faktem" prokurator Maria Paszek, szefowa Prokuratury Rejonowej w Tychach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Na Marywilskiej 44 roi się od służb. Nagraliśmy pogorzelisko z bliska

Według śledczych w lokalu, w którym doszło do wybuchu, przebywał jedynie poszkodowany mężczyzna. Mundurowi sprawdzają, czy mężczyzna targnął się na swoje życie, a jeśli tak - to dlaczego.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Mieszkańcy wylądowali w lokalach zastępczych

Cała klatka bloku, na parterze której doszło do potężnego wybuchu, jest wyłączona z użytkowania. Mieszkające w niej rodziny musiały skorzystać z pomocy w postaci lokali zastępczych, udostępnionych przez gminę.

Niektórzy sięgnęli po środki wypłacone z odszkodowania i przeznaczyli je na wynajem mieszkań.

Remont w tym bloku zacznie się najpewniej w czerwcu. Do końca maja ma być bowiem sporządzona ekspertyza biegłych co do planu naprawczego budynku — powiedziała "Faktowi" Ewa Grudniok, rzecznik Urzędu Miasta w Tychach.

Gdzie szukać pomocy? Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać z psychologiem, listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz TUTAJ.

Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić