Bill Gates jest przerażony. Alarmuje świat

640

Bill Gates ostrzega, że ​​pandemia Covid-19 "w 25 tygodni cofnęła 25 lat postępów" w walce z innymi chorobami. Skutki tego mogą być przerażające, alarmuje jeden z najbogatszych ludzi świata.

Bill Gates jest przerażony. Alarmuje świat
Bill Gates ostrzega. "Straciliśmy 25 lat postępu" (Getty Images)

Bill Gates twierdzi, że pandemia Covid -19 spowodowała wstrzymanie postępu w dziedzinie nauki i medycyny. Współzałożyciel Microsoftu w swojej nowej książce napisał, że rządy muszą "odciągać ludzi i fundusze od innych priorytetów", aby móc walczyć z pandemią, co przyniesie w przyszłości opłakane skutki.

Gates pokazał wskaźniki szczepień, które w 2020 roku spadły do ​​poziomu ostatnio obserwowanego w latach 90. To może spowodować problemy dla przyszłych pokoleń, które mogą sobie nie poradzić z nowymi chorobami. Miliarder apeluje do państw, aby lepiej przygotowały się na kolejne pandemie, które z pewnością nadejdą.

"Straciliśmy 25 lat postępu w około 25 tygodni"

Kiedy rządy przystąpiły do ​​walki z pandemią, musiały odciągnąć ludzi i fundusze od innych priorytetów, w tym programów szczepień. Badanie przeprowadzone przez Institute for Health Metrics and Evaluation wykazało, że w 2020 r. wskaźniki szczepień spadły do ​​poziomu ostatnio obserwowanego w latach 90. Straciliśmy 25 lat postępu w około 25 tygodni - pisze Gates.
Zobacz także: Karpaty. Pandemia koronawirusa zmienia trendy turystyczne

Pandemia nie jest jednak głównym tematem nowej książki Gatesa. Miliarder pisze przede wszystkim o zmianach klimatycznych i ciągłym zanieczyszczaniu środowiska. Jego zdaniem wszystkie te problemy mogą doprowadzić do katastrofy. Przyznał, że jako jeden z najbogatszych ludzi świata mocno się do tego przyczyniał, ale zapewnił, że zmienił już swój tryb życia.

Rok 2020 był wielkim i tragicznym niepowodzeniem. Jestem jednak optymistycznie nastawiony, że w 2021 roku uda nam się opanować Covid-19. I jestem dobrej myśli, że zrobimy rzeczywisty postęp w zakresie zmian klimatycznych - dodaje Gates.
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić