Bill Gates o koronawirusie. Przewiduje datę końca pandemii

23

Bill Gates wypowiedział się na temat pandemii koronawirusa. Multimiliarder na łamach magazynu "Wired" przyznał, że jego zdaniem w bogatych krajach skończy się ona szybciej niż w pozostałych.

Bill Gates o koronawirusie. Przewiduje datę końca pandemii
Bill Gates (Wikimedia Commons, (CC BY 3.0 DE))

Według Billa Gatesa pandemia koronawirusa zakończy się szybciej w bogatych krajach. W wywiadzie z "Wired" przyznał, że dużą rolę odegra w tym szczepionka. Jego zdaniem obywatele bogatych krajów będą chętniej z niej korzystać. Przewiduje, że bardziej zamożna część świata pozbędzie się koronawirusa do końca 2021 roku. Reszcie państw zajmie to rok dłużej.

Filantrop jest pod wrażeniem innowacji w zakresie skalowania diagnostyki, nowych terapii i szczepionek. Uważa jednak, że wiele krajów czeka utrata stabilności i zadłużenie. Jego zdaniem wiele lat zajmie wszystkim wrócenie do miejsca, w którym byli przed pandemią.

To nie jest I wojna światowa ani II wojna światowa, ale to duży szok dla świata - komentuje Bill Gates.

Gates potępia Trumpa

Zdaniem Billa Gatesa prezydent Donald Trump nie radzi sobie z pandemią. Gates uważa, że zła sytuacja w USA spowodowana jest tym, że Biały Dom nie pozwala Centrum Kontroli Chorób wykonywać swojej pracy. Od początku pandemii w USA zakaziło się ponad 5 milionów osób, śmierć poniosło ponad 160 tysięcy z nich. Stany Zjednoczone są światowym liderem zachorowań i zgonów.

Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić