Bill Gates o koronawirusie. "Pandemia jest jak wojna światowa"

21

Bill Gates powiedział, że pandemia koronawirusa jest jak wojna światowa. Różnica jest tylko taka, że wszyscy jesteśmy po tej samej stronie". Miliarder ma nadzieję, że prowadzone obecnie badania i opracowywane procedury pomogą w przyszłości walczyć z bioterroryzmem.

Bill Gates porównał pandemię koronawirusa do wojny światowej.
Bill Gates porównał pandemię koronawirusa do wojny światowej. (Getty Images, Jack Taylor)

"Szkody w zdrowiu, bogactwie i samopoczuciu są ogromne. To jest jak wojna światowa, z tą różnicą, że wszyscy jesteśmy po tej samej stronie. Każdy może współpracować, aby dowiedzieć się o chorobie jak najwięcej i opracować narzędzia, by walczyć z tym" – pisze Bill Gates, cytowany przez China Daily.

Według niego właśnie teraz powinien się zacząć rozwój medycyny. Miliarder i były szef Microsoftu wskazuje na fakt, że tak jak w czasie wojny powstało wiele innowacji militarnych (radary, torpedy, łamanie szyfrów itp), tak teraz - w dobie pandemii koronawirusakoronawirusa - ruszy rozwój leczenia, opracowywania szczepionek i testów medycznych.

Fundacja Billa Gatesa na walkę z koronawirusem przeznaczy 250 mln dolarów. Część na pewno pójdzie na stworzenie* szczepionki na koronawirusa*. Bill Gates apeluje o wzmożony wysiłek w celu jej wynalezienia i opracowania procedur, dzięki którym w przyszłości będzie można ograniczyć zagrożenie, związane np. z bioterroryzmem.

Według niego teraz zacznie się faza "w połowie normalnego życia". Dopiero gdy wszyscy zostaną zaszczepieni, będzie można wrócić do normalności. Według szacunków masowe szczepienia mogą ruszyć za około 18 miesięcy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić