Bill Gates przewiduje koszmar. Ma być gorzej niż w czasie wojny

176

Pandemia koronawirusa nie została jeszcze zażegnana, a Bill Gates już przewiduje kolejny koszmar. Miliarder twierdzi, że jeżeli nie dojdzie do poważnych zmian, to świat, jaki znamy, może szybko zniknąć!

Bill Gates przewiduje koszmar. Ma być gorzej niż w czasie wojny
Bill Gates przedstawił niepokojącą prognozę (Getty Images)

Bill Gates udzielił specjalnego wywiadu "Gazecie Wyborczej" i stacji "TVN". Miliarder mówił szerzej o kwestiach poruszonych przez niego w książce "Jak ocalić świat od katastrofy klimatycznej. Rozwiązania, które już mamy, zmiany, jakich potrzebujemy".

Zauważał, że klimat pogarsza się stopniowo, z roku na rok. Jednocześnie podkreślił, że "naprawdę złe rzeczy będą działy się dopiero pod koniec wieku".

Jestem pod dużym wrażeniem tego, że teraz gdy są wdrażane te plany odbudowy gospodarki po pandemii - w tym również w Europie - to bardzo dużo pieniędzy jest inwestowane nie tylko w tworzenie miejsc pracy dla odbudowy gospodarczej, ale również w projekty, które obniżają emisję gazów cieplarnianych - kontynuował Gates.

Koszmarna wizja Gatesa. "Ludzie nie będą w stanie się wyżywić"

Zdaniem miliardera trudno jest przewidzieć, jakie będą konsekwencje zmian. Wszystko dlatego, że na Ziemi nie było jeszcze sytuacji, która wymusiłaby tak szybkie modyfikacje w ekosystemach.

Złe warunki pogodowe, susze i powodzie doprowadzą do utraty plonów, a w związku z tym ludzie nie będą w stanie się wyżywić. To spowoduje, że destabilizacja i poziom migracji będą o wiele większe niż to kiedykolwiek widzieliśmy. Większe niż nawet w czasie II wojny światowej - ostrzegł Bill Gates.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić