Billboardy wyborcze wciąż "straszą" na ulicach. Zdjęcie z Podhala

6

Mimo że wybory parlamentarne odbyły się już niemal cztery miesiące temu, to w niektórych regionach kraju wciąż wiszą wyborcze plakaty i billboardy. "W Białym Dunajcu przy Zakopiance nadal straszy ten billboard" - informuje lokalny "Tygodnik Podhalański". Plakaty dawno powinny być usunięte.

Billboardy wyborcze wciąż "straszą" na ulicach. Zdjęcie z Podhala
Wyborcze plakaty na Podhalu. Media lokalne opisały ten problem (Google Maps, Twitter)

30 dni – tyle czasu po dniu wyborów ma pełnomocnik wyborczy komitetu wyborczego na usunięcie plakatów i haseł wyborczych oraz urządzeń ogłoszeniowych ustawionych w celu prowadzenia kampanii wyborczej. Za niedopełnienie tego obowiązku grozi kara grzywny.

Jak się okazuje niektórzy politycy nie martwią się grzywnami. Na Podhalu przy Zakopiance wciąż widnieje billboard posłanki Prawa i Sprawiedliwości Barbary Bartuś.

W Białym Dunajcu przy Zakopiance nadal straszy ten billboard. Zgodnie z przepisami powinien być usunięty w terminie do 30 dni po wyborach. Na nic apele, bo nikt nie wyciąga konsekwencji finansowych i prawnych - informuje na dawnym Twitterze "Tygodnik Podhalański".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Podhale rozczarowane. "Nasi posłowie i wiceminister zawiedli, ogromny błąd"

Dziennikarze "Tygodnika Podhalańskiego" skontaktowali się z biurem poselskim posłanki PiS Barbary Bartuś. "Pracownica obiecała skontaktować się z osobą odpowiedzialną za banery i przeprosiła za zaistniałą sytuację" - ustalił "TP"

Zdaniem niektórych internautów taki billboard to "świetna antyreklama pani Barbary". "Każdy, kto widział ten billboard powinien zapamiętać to nazwisko i nigdy nie zagłosować na tę osobę. Skoro ma w poważaniu przepisy, jak może je stanowić jako poseł?" - czytamy pod wpisem lokalnego tygodnika.

Wójt (burmistrz, prezydent) postanowi o usunięciu plakatów i haseł wyborczych oraz urządzeń ogłoszeniowych nieusuniętych w terminie przez obowiązanych do tego pełnomocników wyborczych, a koszty usunięcia poniosą obowiązani - czytamy na rządowej stronie.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić