Bociany już wracają? W sieci aż zawrzało. "Po zimie?"

50

Powrót bocianów do Polski dla wielu osób jest ostatecznym potwierdzeniem nadejścia wiosny. Ptaki te w rodzimej kulturze odgrywają szczególną rolę. Co ciekawe, pierwszego osobnika zaobserwowano w miejscowości Zębowo. W sieci aż zawrzało.

Bociany już wracają? W sieci aż zawrzało. "Po zimie?"
Bociany już wracają? W sieci aż zawrzało. "Po zimie?" (Facebook, Lubuscy Łowcy Burz)

Wraz z nadejściem wiosny do Polski wracają setki bocianów, które zimowały w cieplejszych rejonach Europy i Afryce. To wydarzenie, obserwowane jest zainteresowaniem zarówno przez naukowców, jak i zwykłych obserwatorów przyrody.

Zobaczenie pierwszego bociana na niebie to dla wielu Polaków radosne wydarzenie, symbolizujące powrót życia do przyrody po zimowej drzemce.

Jest to również obietnica nowego początku i nadzieja na kolejny rok pełen harmonii z przyrodą.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nawałnica zniszczyła gniazdo bocianów. Nagranie z interwencji na Dolnym Śląsku

Bociany już wracają?

Jak się okazuje, na przylot pierwszych bocianów nie będziemy musieli czekać do wiosny. Dlaczego? Otóż jak poinformował fanpage "Lubuscy Łowcy Burz" na Facebooku te majestatyczne ptaki zostały zauważone w jednej z polskich miejscowości.

W miejscowości Zębowo, powiat nowotomyski w gnieździe pojawił się bocian - czytamy w poście opublikowanym w mediach społecznościowych.

Głos internautów

Jak można się domyślić, te doniesienia wzbudziły wiele emocji wśród internautów. W dwie godziny post zyskał ponad 1,5 tys. rekacji, prawie 200 komentarzy i ponad 200 udostępnień.

Wiosna przyleciała, co cieszy. Smuci, że bociuś marznie. Mam nadzieję, że z pomocą dobrych ludzi przeżyje - pisze pani Krystyna.

"Dla mnie może być już wiosna, ale tak serio szkoda mi go trochę", "Mam nadzieję, że przeżyje z pomocą dobrych ludzi. Na pewno nie wróży on wiosny", "Ściskam go mocno, żeby mu ciepło było", "Współczuję biedaczkowi" - dodawali następni internauci.

Spora część użytkowników platformy cieszyła się z pierwszego zwiastuna wiosny. "Ufff już po zimie", "Idzie wiosna pomału", "Wiosna coraz bliżej", "Czyli wiosna", "Może wiosna przyjdzie", "Po zimie?" - czytamy w komentarzach.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić