Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Bolesławiec. 33-latek uprawiał konopie indyjskie na własnym balkonie

85

Policjanci z województwa dolnośląskiego zlikwidowali plantację konopi indyjskich. Nielegalną hodowlą zajmował się 33-latek, który trzymał doniczki z roślinami na własnym balkonie. Był bardzo zaskoczony widokiem stróżów prawa przed swoimi drzwiami.

Bolesławiec. 33-latek uprawiał konopie indyjskie na własnym balkonie
33-latek hodował konopie indyjskie na własnym balkonie (Policja Dolnośląska)

Sierż. szt. Marta Kubiak z Komenty Powiatowej Policji w Bolesławcu ujawniła, że funkcjonariusze dowiedzieli się o hodowli w trakcie działań operacyjnych. Zdecydowali, że muszą jak najszybciej zweryfikować doniesienia i tego samego dnia odwiedzili miejsce, w którym miały znajdować się krzewy konopi indyjskich.

Nielegalna hodowla konopi indyjskich. Jaka kara grozi 33-latkowi?

W akcji wzięli udział funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu. Jak podaje Policja Dolnośląska, funkcjonariuszom otworzył 33-letni mężczyzna. Widok policjantów miał go wyraźnie zaskoczyć.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego przeszukali mieszkanie 33-latka. W trakcie czynności odkryli, że na balkonie znajdują się cztery doniczki z krzewami konopi indyjskich. Rośliny znajdowały się w różnych stadiach rozwoju. Najwyższe miały około metra wysokości.

Krzewy konopi zostały zabezpieczone przez technika kryminalistyki. Obecnie rośliny znajdują się w policyjnym depozycie, a ich właściciela zatrzymano i zabrano na komendę. 33-latek usłyszał już zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także: Zobacz też: Marihuana zmienia DNA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić