Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

To nie dżungla. Policja zrobiła to zdjęcie w Spytkowicach. Morze krzaczków

110

Funkcjonariusze z województwa małopolskiego dowiedzieli się o nielegalnej uprawie konopi. Po przybyciu na miejsce, w którym miała znajdować się plantacja, okazało się, że ustalenia policjantów były trafne. Udało się także odnaleźć właściciela krzewów.

To nie dżungla. Policja zrobiła to zdjęcie w Spytkowicach. Morze krzaczków
Policjanci z Rabki-Zdroju znaleźli nielegalną plantację konopi indyjskich (Policja Małopolska)

O zdarzeniu poinformowali przedstawiciele Policji Małopolskiej. Sprawą nielegalnej plantacji zajmują się funkcjonariusze z Rabki-Zdroju z wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową.

Plantacja znajdowała się na terenie zagajnika w Spytkowicach. Policjanci odnaleźli około tysiąca krzewów konopi indyjskich. Rosły one między drzewami i znajdowały się w różnych stadiach rozwoju. Niektóre okazy mierzyły nawet półtora metra wysokości.

Plantacja konopi indyjskich w Spytkowicach. Policja zatrzymała właściciela uprawy

Jak podaje Policja Małopolska, plantacja należała do 29-letniego mężczyzny. Sprawca pochodzi z Raby Wyżnej, ale obecnie zamieszkuje w Spytkowicach.

29-latek został zatrzymany i przewieziony na komendę. Prokurator przedstawił mu zarzut uprawy konopi indyjskich. Ze względu na rozmiary plantacji i ilość ziela konopi, jaką mogła ona dostarczać, mężczyźnie grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także: Zobacz też: Marihuana zmienia DNA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić