Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

Bon turystyczny 500 plus nie tylko na dziecko. Mogą dostać emeryci

26

W czwarek 2 lipca Senat przyjął ustawę o bonie turystycznym na wakacje, jednak zaproponował kilka poprawek. Jakich zmian chcą senatorowie? Teraz ustawa ponownie trafi do Sejmu.

Bon turystyczny 500 plus nie tylko na dziecko. Mogą dostać emeryci
Senat przyjął ustawę o bonie turystycznycm, ale zaproponował poprawki (Pixabay)

Bon turystyczy - poprawki Senatu

Bon turystyczny dla emerytów i rencistów, a także dla dzieci rodziców pracujących za granicą i tam pobierających zasiłki na dzieci - to niektóre ze zmian, jakie chce wprowadzić Senat w ustawie o bonie turystycznym. W czwartek 2 lipca senatorowie ją przegłosowali.

Łącznie Senat zaproponował 70 poprawek. Poparcie zyskała również ta dotycząca obsługi bonu turystycznego przez ZUS. Zmniejszono z 1 proc. na 0,5 proc. kwotę, jaką otrzyma ZUS wzamian za obsługę bonu 500 plus na wakacje.

Polski Bon Turystyczny - nie trzeba będzie składać wniosku

Aby otrzymać bon turystyczny, nie trzeba będzie składać dodatkowych wniosków. Wystarczy go jedynie aktywować w systemie teleinformatycznym prowadzonym przez ZUS.

Jak będzie można aktywować bon turystyczny?

Aby aktywować bon turystyczny, konieczne będzie zalogowanie się przez osobę uprawnioną w systemie PUE ZUS i potwierdzenie poprawności danych albo dokonanie aktualizacji danych dotyczących adresu poczty elektronicznej i numer telefonu. Następnie bony będą przekazywane za pomocą wiadomości tekstowej na wskazany numer telefonu lub adres poczty elektronicznej. Otrzymany w ten sposób kod będzie trzeba okazać w momencie, gdy będziemy chceli skorzystać z bonu turystycznego.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić