aktualizacja 

Boris Johnson o przyszłości Ukrainy. "Nie mam najmniejszych wątpliwości"

"Rosyjskie czołgi i działa nie złamią ducha Ukraińców, a Wielka Brytania nigdy nie przestanie wspierać swoich przyjaciół" – podkreślił w poniedziałek 4 kwietnia Boris Johnson. Premier Wielkiej Brytanii zaznaczył, że jego kraj od lat szkoli ukraińskich żołnierzy. "Naszym zadaniem jest zrobić wszystko, co możliwe, by ich wspierać" – stwierdził polityk na nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych.

Boris Johnson o przyszłości Ukrainy. "Nie mam najmniejszych wątpliwości"
Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson zabrał głos w sprawie przyszłości Ukrainy (Getty Images, 2022 Getty Images)

"Od momentu, w którym rosyjska inwazja się zaczęła, a żołnierze i czołgi przedarły się przez granicę, Ukraińcy bronią swojej ojczyzny z wielką odwagą i wytrwałością" – ocenił brytyjski premier. Boris Johnson dodał, że należy wspierać Ukrainę ze wszystkich sił w tym trudnym czasie. Jego przemówienie poruszyło internautów.

Wielkiej Brytanii brakuje słów podziwu dla dzielności i patriotyzmu Ukraińców – stwierdził Boris Johnson.

Wielka Brytania wspiera Ukrainę. Boris Johnson zwrócił na to uwagę

Premier Wielkiej Brytanii wskazał na rozpoczęty w 2015 roku program szkolenia ukraińskiej armii. Zaznaczył, że jego kraj zaczął przekazywać Ukraińcom broń jeszcze przed startem rosyjskiej inwazji.

Boris Johnson zwrócił także uwagę na pomoc humanitarną i gospodarczą o łącznej wartości 400 mln funtów (ok. 2,2 mld zł). Zauważył, że ponad 150 tys. Brytyjczyków chce przyjąć uchodźców z Ukrainy w swoich domach.

Boris Johnson o Ukrainie: "Nie zdołają jej podbić żadne czołgi"

"Wszystkie czołgi i działa w arsenale Władimira Putina nie złamią ducha Ukraińców ani nie podbiją ich ojczyzny" – stwierdził brytyjski premier. Dodał także, że Wielka Brytania nigdy się nie zawaha przed wsparciem swoich przyjaciół.

Nie mam najmniejszych wątpliwości, że kiedy ten czas cierpienia się skończy, Ukraina powstanie znowu i zajmie swoje miejsce wśród wolnych i demokratycznych państw – podsumował na nagraniu.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Obejrzyj także: Dramatyczne wydarzenia w Buczy. Egzekucje cywilów przez Rosjan

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić