o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
HNM
|

Bosak chwali Rzymkowskiego: Wychowuje synów do obrony ojczyzny

22
Podziel się

Krzysztof Bosak stanął w obronie krytykowanego w ostatnich dniach wiceministra Tomasza Rzymkowskiego. Oburzenie opinii publicznej wywołało zdjęcie opublikowane w internecie przez polityka PiS.

Bosak chwali Rzymkowskiego: Wychowuje synów do obrony ojczyzny
Bosak chwali Rymkowskiego. (Getty Images, Twitter)
bDYnkqVx

Rzymkowski kilka dni temu umieścił na Twitterze zdjęcie swoich dzieci w warszawskim "Muzeum Stacja". Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie gesty, jakie wykonują dzieci wiceministra edukacji i nauki. 

Moi synowie z właściwą postawą wobec bolszewików. Co ciekawe bez mojej ingerencji - napisał polityk w opisie do zdjęcia. 

Fala krytyki 

Po publikacji fotografii na wiceministra PiS wylała się fala krytyki. Posłanki Koalicji Obywatelskiej (Kinga Gajewska, Marta Golbik i Krystyna Szumilas) zwróciły się oburzone do Rzecznika Praw Dziecka - Mikołaja Pawlaka. 

bDYnkqVz
Zgodnie z Konstytucją Rzeczpospolitej Polskiej każdy ma prawo żądać od organów władzy publicznej ochrony dziecka przed przemocą, okrucieństwem, wyzyskiem i demoralizacją. W zachowaniu Ministra Tomasza Rzymkowskiego widzimy głęboką demoralizację oraz propagowanie aktów nienawiści, a nawet publicznego nawoływania do zabijania innych ludzi. Ochrona praw dziecka jest zaliczana do najważniejszych konstytucyjnie chronionych wartości. Szczególną uwagę należy zwrócić na funkcję publiczną, którą pełni Pan Rzymkowski, która związana jest z wychowaniem całego pokolenia Polaków - napisały posłanki do RPD.

Odpowiedź Rzymkowskiego

Wiceminister edukacji i nauki bagatelizuje całą sprawę. Polityk deklaruje, że rozbawił go wyjątkowo list posłanek KO skierowany do Rzecznika Praw Dziecka. 

Dawno nie czytałem niczego tak absurdalnego (śmiech). Wyjaśniam szanownym Panią Poseł, że chłopcy nie celowali z broni, ale z palca i nie do żołnierzy Armii Czerwonej, ale do manekinów. PO w swoim skręcie w lewo zaszła tak daleko, że nawet w antykomunizmie widzi demoralizację (śmiech) - oświadczył Rzymkowski. 
bDYnkqVF

Bosak w obronie wiceministra

W obronie Tomasza Rzymkowskiego postanowił stanąć Krzysztof Bosak. Poseł Konfederacji chwali polityka PiS za... wychowywanie dzieci do obrony ojczyzny. 

Ciekawe jak ci oburzeni ludzie wychowują swoich synów do obrony Ojczyzny, skoro coś takiego jest dla nich nie do zaakceptowania? Jak tłumaczą historię XX wieku? Jak tłumaczą obowiązki żołnierza? - zwraca się Bosak do krytyków Rzymkowskiego. 
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDYnkqWa
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(22)
Twój nick
2 miesiące temu
sam Bosak niewiele odróżnia się od tych dzieci, sam poszedłby jeszcze z procą na wrony
mątwa
2 miesiące temu
Jak to się mówiło - poznać głupiego po śmiechu jego
John
2 miesiące temu
Uczmy dzieci nacjonalizmu, pogardy i nienawiści do drugiego człowieka dlatego, że ma inny kolor skóry, mówi innym językiem, ma inne poglądy czy chociażby jego praprzodkowie walczyli z naszymi przodkami. To jest retoryka faszystowskich Niemiec. Uczmy dzieci historii P. Bosak bo u Pana kiepsko było z nauką
bDYnkqWb
Bob
2 miesiące temu
Bosaczek lubi się bawić w żołnierzyki.
pzt
2 miesiące temu
Mysz ryknęła. Następny przyszły,, patriota wyklęty?"
Następny...
2 miesiące temu
Panie Bosak, to nie o to chodzi, żeby dzieci nie wiedziały, jakich krzywd zaznaliśmy od bolszewików. Chodzi o to, żeby nie uczyć dzieci postępować jak bolszewik, rozumie Pan?
mały problem
2 miesiące temu
prezes partii ich ojca chyba skręca w stronę metod, które stosowali ci, do których mierzą dzieci. na razie są małe, ale co będzie jak się kiedys wszystko zrozumieją??
Patriota
2 miesiące temu
Każdy Polak powinien wiedzieć kim byli bolszewicy!
Kazik
2 miesiące temu
Bardzo dobrze chłopaki wiedzą kim są bolszewicy!
Polak
2 miesiące temu
Bolszewik to wróg więc w czym problem!
Toifel
2 miesiące temu
Panie Bosak jest Pan ŻAŁOSNY
Ojojoj
2 miesiące temu
dzieciaki tylko ćwiczyły na manekinach jak zareagowac gdy spotkaja na swojej drodze kogoś kto się z nimi nie zgodzi albo sa to przyszli obroncy kościołów przed znienawidzonymi masami LGBT którymi tatus straszy. A gdy będą kiedyś szukać pracy zamiast marnować cenne siły zadzwonia do babci Beaty Sz. i ona szepnie dobre słowo wujkowi Danielowi Bajtkowi . Można? Można być beznadziejnym i tak sie ustawisz, gdy miliony beznadziejnych przekonasz, że jestes coś wart. A że wychodzi szydło z worka na wystawach, wernisażach, przy dzieciach , to mały pikuś
Ewa
2 miesiące temu
Czego mozna się spodziewać po człowieku dla którego elektoratu co roku Warszawa 11 Listopada jest zdewastowana? ....
bDYnkqVT
Dres
2 miesiące temu
Plastikowe karabiny i modele w rurkach, oto armia według Bosaka.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić