Brak empatii w autobusie. Dorośli nie zwrócili uwagi na mdlejącego nastolatka

20

13-latek zasłabł w autobusie miejskim w Płocku w drodze do szkoły. To, że dzieje się coś złego, zauważył kierowca i koledzy chłopca z klasy. Nikt z dorosłych w żaden sposób nie zareagował na zdarzenie. "Nikt nie poczuł się w obowiązku pomóc synowi" - mówi zszokowany ojciec.

Brak empatii w autobusie. Dorośli nie zwrócili uwagi na mdlejącego nastolatka
Zdjęcie ilustracyjne (East News, Wojciech Traczyk)

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 6 grudnia w autobusie miejskim w Płocku. 13-letni chłopiec jechał ze swoimi kolegami z klasy do szkoły. W pewnym momencie poczuł się źle i zaczął mdleć. To, co stało się dalej, zszokowało ojca nastolatka, który opisał historię lokalnemu portalowi Petronews.pl.

Nikt z dorosłych nie pomógł

Chłopiec zasłabł w pojeździe, gdzie było kilkanaście innych pasażerów, ale nikt z dorosłych nie zwrócił uwagi na to, że nastolatek czuje się źle. "Nikt nie zareagował i nie pomógł, nie sprawdził funkcji życiowych" - opisuje zaskoczony ojciec.

Przykro, że dorośli ludzie nie pomyśleli, że może to być zagrożenie życia i nikt nie poczuł się w obowiązku pomóc synowi - dodaje.

Ojciec o "znieczulicy ludzkiej"

Na szczęście, pomocy udzielili koledzy chłopca ze szkoły oraz kierowca autobusu. Zaalarmował on pogotowie, wyszedł z autobusu i zainteresował się sytuacją. "Mojego syna wyprowadzili, a właściwie wynieśli nieprzytomnego koledzy ze szkoły" - opisuje ojciec.

Chłopak odzyskał przytomność po kilku minutach i teraz czuje się dobrze, ale, jak mówi ojciec, ta historia pokazuje stopień "znieczulicy ludzkiej w dzisiejszych czasach".

Za nieudzielenie pomocy grozi 3 lata więzienia

Z przepisów art. 162 Kodeksu karnego wynika, że każdy ma obowiązek udzielić pierwszej pomocy, jeśli widzi sytuację zagrażającą zdrowiu lub życiu innego człowieka. Za nieudzielenie takiej pomocy grozi kara do 3 lat więzienia.

Zobacz także: Policjant uratował życie mężczyzny. Nagranie reanimacji w autobusie miejskim w Warszawie
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić