o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
JKM
|

Breaking Bad w Ostródzie. Fabryka narkotyków w zakładzie pogrzebowym

24
Podziel się

Lubelscy policjanci zlikwidowali fabrykę narkotyków w Ostródzie (woj. warmińsko-mazurskie). W laboratorium wytwarzano duże ilości mefedronu. Przykrywką dla przestępczej działalności był zakład pogrzebowy.

Breaking Bad w Ostródzie. Fabryka narkotyków w zakładzie pogrzebowym
Policja odkryła w zakładzie kamieniarskim fabrykę narkotyków (Policja)
bDZufaYB

Funkcjonariusze przeprowadzili nalot na nielegalną fabrykę narkotyków mieszczącą się w zakładzie kamieniarskim. Na parterze hali wytwarzano płyty nagrobne. Produkcja narkotyków odbywała się na strychu.

Fabryka narkotyków w zakładzie pogrzebowym. Do środka weszli policjanci

Kryminalni z lubelskiej komendy wojewódzkiej późnym wieczorem weszli do hali. Na gorącym uczynku zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 44 i 26 lat. Pierwszy z nich był poszukiwany listem gończym za napady z użyciem niebezpiecznych narzędzi.

bDZufaYD

Funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 30 kg narkotyków gotowych do wprowadzenia na czarny rynek. Odkryli także 80 litrów krystalizującego się mefedronu oraz kolejne 120 litrów przygotowanych do krystalizacji. Policjanci oceniają, że laboratorium mogło produkować nawet 100 kilogramów narkotyków tygodniowo.

W toku postępowania zabezpieczone zostało całe wyposażenie laboratorium. To m.in. reaktor ciśnieniowy, kanistry, beczki, mieszadła, wentylatory, menzurki, maski przeciwgazowe i różnego rodzaju pojemniki służące do produkcji narkotyków.

bDZufaYJ

Ostróda. Produkowali narkotyki w zakładzie pogrzebowym. Sprawą zajmie się prokuratura

Policja zatrzymała także pracownika zakładu pogrzebowego. W momencie wejścia policjantów mężczyzna miał przygotowane do zażycia narkotyki.

Niedługo później zatrzymano także drugiego pracownika firmy. Wpadł w wynajmowanym mieszkaniu niedaleko laboratorium. Policjanci odkryli w nim konopie indyjskie oraz środki służące do produkcji narkotyków, takie jak pojemniki z acetonem i maski przeciwgazowe.

Zatrzymani w laboratorium na gorącym uczynku dwaj mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Ostródzie. Sąd zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu. Za wytwarzanie i przetwarzanie znacznych ilości środków odurzających i psychotropowych grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

bDZufaYK

Pracownicy zakładu pogrzebowego usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków. Nie jest jasne, czy oni również usłyszą zarzuty produkcji środków odurzających. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Ostródzie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDZufaZe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(24)
Karma
4 tyg. temu
To libra
anty
4 tyg. temu
całkiem dobre miejsce na produkcję,full serwis dla klienta dragi i miejsce na cmentarzu wraz z usługą zakopania. Każdy klient lubi mieć wszystko za jednym zamachem to i pewnie taniej w promocji
fsd
miesiąc temu
a to niewiedziałem że są legalne fabryki narkotyków...no chyba że macie na myśli fabryki alkoholi i papierosów...bo to w skali od 1 do 20 alkohol zajmuje chyba miejsce 1 pod względem szkodliwości dla organizmu, papierosy bodajże na 4 czy 5 miejscu...a taka gandzia czy LSD, DMT psylocybina gdzies na 15 i 17 miejscu
bDZufaZf
edzio
miesiąc temu
Jestem lakiernikiem, mam w domu maske przeciwgazowa z dwoma filtrami, acetom, rozpuszczalnik uniwersalny i o zgrozo terpentyne z lejkiem Marsha
ALEX
miesiąc temu
POLICJA ODKRYŁA KTOŚ PODKABLOWAŁ I TYLE
Oni
miesiąc temu
specjalizowali się w produkcji kamiennych uren do przewożenia "Prochów"
Metro66
miesiąc temu
Pewnie zagęszczali glazurą .
Renata
miesiąc temu
Breaking Bad – amerykański serial telewizyjny z gatunku dramatu kryminalnego stworzony przez Vince’a Gilligana i kręcony w Albuquerque w Nowym Meksyku. Breaking Bad opowiada o dwóch latach z życia Waltera White’a, niedocenianego nauczyciela szkoły średniej, u którego zostaje zdiagnozowany nieoperacyjny rak płuc. O co chodzi z tą nazwą w związku z tym artykułem o zakładzie kamieniarskim gdzie wykuwali w locie czoła narkotyki ?
Rusz głową
miesiąc temu
Dziennikarzu zastanów się . Wytwarzanie płyt nagrobkowych to nie zakład pogrzebowy .
To była
miesiąc temu
kooperacja, dół wytwarzał sarkofagi a góra dostarczała lokatorów
nisxx
miesiąc temu
Lubelska policja w Ostrodzie-jechali chyba trzy dni do Ostrody......
Warszawiak
miesiąc temu
Ponure typy. Mordercy. Co najmniej po 10 lat powinni dostać.
al405
miesiąc temu
Podkablował zmarły , bo trumna była za mała .
bDZufaYX
pawel
miesiąc temu
zalegalizować - nie nabijać kasy mafii
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić