Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Jan Manicki
Jan Manicki
|
aktualizacja

Pędził do klienta, po drodze zabił nastolatkę. Diler narkotykowy skazany

24
Podziel się:

Na 9 lat więzienia sąd skazał dilera narkotykowego Adriana Z. za spowodowanie na warszawskim Targówku wypadku samochodowego ze skutkiem śmiertelnym. W kolizji zginęła 16-latka. Wyrok zapadł po 5 latach od zdarzenia, proces toczył się w trybie niejawnym.

Pędził do klienta, po drodze zabił nastolatkę. Diler narkotykowy skazany
Warszawski sąd podjął decyzję w sprawie oskarżonego Adriana Z. (PAP)

Do tragedii doszło 28 grudnia 2015 roku na ulicy św. Wincentego w Warszawie. W przechodzącą przez jezdnię 16-letnią Magdę z dużą prędkością wjechał mercedes prowadzony przez dilera narkotykowego Adriana Z. Nastolatki nie udało się uratować.

Diler narkotykowy rozjechał 16-latkę. Poszedł na współpracę ze śledczymi

Wypadek odbił się szerokim echem w całej Polsce. Sąd Rejonowy skazał mężczyznę podczas procesu toczącego się niejawnie. O takie rozwiązanie wnioskowała prokuratura, chcąc chronić Z., jako ważnego świadka w sprawach narkotykowych.

Jak donosi PAP, oskarżony miał chwalić się znajomym, że za współpracę ze śledczymi prokuratura obiecała mu nadzwyczajne złagodzenie kary. Dzięki zeznaniom Adriana Z. zatrzymano 150 osób z narkotykowego podziemia.

Wypadek na Targówku. Sąd skazał dilera narkotykowego, który przejechał 16-latkę

Sąd uznał dziś winę mężczyzny. Biegli ocenili, że w terenie zabudowanym, w którym doszło do wypadku, jechał z prędkością ok. 90 km/godz. Nie próbował przy tym hamować.

Umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym kierując samochodem marki Mercedes nie zachował ostrożności niezbędnej dla zapewnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz kierując pojazdem z nadmierną prędkością doprowadził do potrącenia pieszej, która przekraczała jezdnię, po czym zbiegł z miejsca zdarzenia – stwierdzono w uzasadnieniu.

Prokurator żądał dla mężczyzny 10 lat więzienia, a pełnomocnik rodziny ofiary maksymalnego wymiaru kary, czyli 12 lat. Obrona, podobnie jak oskarżony, wnosiła o "sprawiedliwy wyrok". Adrian Z w mowie końcowej podkreślił, że "chciał wybrnąć z tej sprawy złożeniem innych wyjaśnień".

Sędzia Iwona Gierula uznała, że Adrian Z. jest winny obu zarzucanych mu czynów i wymierzyła mu karę łączną 9 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna usłyszał także orzeczenie o dożywotnim zakazie prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Ma też zapłacić po 50 tys. zł zadośćuczynienia dla rodziców zmarłej dziewczyny i pokryć poniesione przez nich koszty pełnomocnika z wyboru.

W sprawie zachodzi zdecydowanie więcej okoliczności o charakterze obciążającym. Chodzi m.in. o sposób życia oskarżonego przed i po popełnieniu przestępstwa. Był wielokrotnie karany, nie wykonywał pracy zarobkowej, nie zdobywał zawodu lub wykształcenia, lecz utrzymywanie się z transakcji narkotykami, w tym handlu najbardziej niszczącym środkiem odurzającym tj. heroiną. Sąd wziął również pod uwagę, iż także w czasie zdarzenia oskarżony zmierzał na transakcję narkotykową – podsumowała sędzia Iwona Gierula.

Obejrzyj także: Wyznanie byłego dilera

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(24)
sottish
2 lata temu
Max mógł dostać 12. Skazali go na 9. Urwał 3 lata w zamian za zemstę jednej ze 150 wysypanych osób. Zamienił stryjek siekierkę na kijek.Osobiście wolałbym już dostać te 12 i spokojnie odsiedzieć a tak do końca i tak pewnie krótkiego życia gościu będzie żył w strachu i oglądał się za siebie.
~~m
2 lata temu
to aż 5 lat potrzeba było na stwierdzenie o ocenienie oczywistej oczywistości. Gratulacje
realia
2 lata temu
50 tys. wystarczy by zapłacić za odstrzał po odbyciu kary.
Eeeee
2 lata temu
"(...) lecz utrzymywanie się z transakcji narkotykami, w tym handlu najbardziej niszczącym środkiem odurzającym tj. heroiną" - Urocza ignorancja... Czy jaśnie oświecony sąd ma świadomość, że bardziej niszczący środek jest sprzedawany w monopolowym, a państwo trzepie na nim kasę? :D
don Vito
2 lata temu
Na pewno wzrośnie liczba chętnych do pójścia na współpracę z prokuraturą.
maq
2 lata temu
Tak się kończy dogadywanie z prokuraturą Ziobry.
emeryt
2 lata temu
Wsypał 150 osób. Za zabójstwo dostał krótkie dożywocie, gdyż będzie żył tylko tyle ile będzie siedział.
Wojo
2 lata temu
A CZEMU NIE 12 lat??!!
marzi1958
2 lata temu
No i proszę jaką mamy wspaniałą reformę sądownictwa!!!Brawo PIS i Ziobro -Miękiszon
RR21
2 lata temu
Nie pracuje, utrzymuje się z handlu narkotykami, jeździ mercedesem ... no a gdzie jest naczelnik urzędu skarbowego w tym temacie. No i z ciekawości co w tak prostej sprawie sąd robił przez 5 lat?
prawy
2 lata temu
pewnie wsypał tylko swoich klijentów i dlatego w kryminale jeszcze go nie u katrupili
Hmnmmm...
2 lata temu
Kilka lat pozbawienia wolności za morderstwo to niesmaczny żart... To nie ostatnia ofiara tego degenrata. Nie warto mieć złudzeń co do tego, że krótki pobyt w zakładzie karnym zaostrzy jedynie jego apetyt na życie innych ludzi:)
członek PO
2 lata temu
Czyli za 3-4 lata i w przerwach w odbywaniu kary (raz na miesiąc w wymiarze 7 dni), będzie mógł wrócić do działań na rzecz społeczności.
Poznaniak
2 lata temu
działalność Open Democracy (ci od strajku kobiet) i fundowani przez Sorosa , doprowadzili do tego że za zabójstwo zwierzęcia jest do 12 lat więzienia (o ile dobrze pamiętam) a za zabójstwo( morderstwo !!!) dziewczyny na pasach przed handlarza śmiercią ile ?!?!?!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić