Rafał Strzelec
Rafał Strzelec| 
aktualizacja 

Brutalne zabójstwo pod kościołem w Łodzi. Nie żyje młody mężczyzna

126

W piątek (7 czerwca) w Łodzi doszło do brutalnego zabójstwa młodego mężczyzny. Dwaj obywatele Ukrainy pili alkohol pod pomnikiem św. Faustyny na placu Niepodległości, gdy podeszło do nich dwóch Polaków. Między mężczyznami doszło do sprzeczki, której finał okazał się tragiczny.

Brutalne zabójstwo pod kościołem w Łodzi. Nie żyje młody mężczyzna
Zabójstwo pod kościołem w Łodzi (Getty Images, UM Łódź, uml.lodz.pl)

Zabójstwo w Łodzi miało miejsce w piątek (7 czerwca) przed północą. Szczegóły sprawy opisuje "Dziennik Łódzki". Jak czytamy, młody Ukrainiec miał pójść na spacer w parku Poniatowskiego. Następnie zatrzymali się przy pomniku św. Faustyny na placu Niepodległości, który znajduje się w sąsiedztwie kościoła, którego patronką jest także siostra Faustyna.

Zabójstwo w Łodzi. Nie żyje młody Ukrainiec

Jak czytamy, Ukrainiec i jego kolega raczyli się alkoholem na jednej z ławek. Wówczas podeszło do nich dwóch mężczyzn, obywateli Polski, którzy chcieli pieniędzy na piwo. Ukraińcy odmówili. Wtedy zaczęło się piekło. Doszło do awantury, której finał okazał się tragiczny w skutkach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zabójstwo w Płaczewie. Zwłoki 35-latka zalali betonem w garażu

Jeden z agresorów wyciągnął nóż i ranił młodego Ukraińca. Według informacji "Dziennika Łódzkiego", ciosy były zadawane w klatkę piersiową i w szyję. Niestety, poszkodowanego mężczyzny nie udało się uratować.

Sprawca zdarzenia i jego kolega uciekli. Wedle nieoficjalnych informacji, zabójca został schwytany przez stróżów prawa kilka godzin po zdarzeniu. Zatrzymano także jego kompana. Jeden z Polaków usłyszał zarzut zabójstwa. Jak informuje "DŁ", wyjaśnieniem okoliczności śmierci obywatela Ukrainy zajmują się policjanci z VIII Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi pod nadzorem prokuratury Łódź Górna. Ofiara zabójstwa miała przyjechać do Polski w poszukiwaniu pracy po wybuchu wojny w Ukrainie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić