Paulina Antoniak
Paulina Antoniak| 
aktualizacja 

Zabójstwo dwójki dzieci w Opolu. Matka stanie przed sądem

10

Prokuratura skierowała do Sądu Okręgowego w Opolu akt oskarżenia przeciwko 35-letniej Krystynie Sz. Kobieta odpowie za zabójstwo dwójki swoich dzieci w wieku trzech i czterech lat. Grozi jej kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Zabójstwo dwójki dzieci w Opolu. Matka stanie przed sądem
Zabiła dwójkę swoich dzieci. Grozi jej dożywocie (KMP Opole)

- Opolska prokuratura skierowała do Sądu Okręgowego w Opolu akt oskarżenia przeciwko 35-letniej Krystynie Sz., która zamordowała dwójkę swoich dzieci w wieku trzech i czterech lat - poinformował w piątek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Opolu Stanisław Bar.

Do zdarzenia doszło pod koniec sierpnia 2023 roku w Opolu. Do lokalu, w którym mieszkał syn, synowa i dwoje wnucząt przyjechał dziadek dzieci. W mieszkaniu znalazł zwłoki wnucząt - 3-letniego chłopca i 4-letniej dziewczynki, a także ranną synową.

Jak ustalono w toku śledztwa, kobieta miała m.in. rany cięte na szyi. Ojciec dzieci w tym czasie przebywał w pracy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zatrzymanie podejrzanego o zabójstwo ciężarnej żony

Zabiła dwoje dzieci. Jest akt oskarżenia

Prokurator Stanisław Bar potwierdził w rozmowie z PAP, że doszło do podwójnego morderstwa. – Oględziny ciał, które dokonano na miejscu, nie pozostawiają wątpliwości, że mamy do czynienia z przestępstwem spowodowania śmierci – wyjaśniał.

Kobietę udało się uratować. Po dwóch dniach od zdarzenia Krystyna Sz. została doprowadzona do prokuratury, gdzie przedstawiono jej zarzut podwójnego morderstwa.

Kobieta przyznała się do popełnienia zbrodni, jednak nie potrafiła sobie przypomnieć przebiegu zdarzenia. Została skierowana na obserwację psychiatryczną.

Rzecznik opolskiej prokuratury przekazał, że biegli psychiatrzy uznali, iż w chwili popełnienia zarzucanych kobiecie czynów, jej poczytalność nie była ograniczona.

Do sądu wysłano akt oskarżenia. Za podwójne zabójstwo Krystynie Sz. grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić