Mateusz Kaluga
Mateusz Kaluga| 

"Brutalniejsza niż Jaruzelski". Macierewicz ocenia rząd

180

W ostatnich dniach funkcjonariusze ABW przeszukiwali mieszkania byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry i jego kolegów z Suwerennej Polski. Posłowie PiS ostro oceniają działania służb. Antoni Macierewicz uważa wręcz, że rząd działa jak w stanie wojennym i jest brutalniejszy niż Wojciech Jaruzelski.

"Brutalniejsza niż Jaruzelski". Macierewicz ocenia rząd
Macierewicz zabrał głos po akcji ABW u Zbigniewa Ziobry (East News, AKPA)

Funkcjonariusze ABW przeszukali dom Zbigniewa Ziobry bez jego obecności. Ziobro przekazał później, że "przeszukanie przeprowadzono w sposób bandycki, niszcząc framugi i fragment muru domu", choć – jak podkreślił – "można to było zrobić wchodząc normalnie przez drzwi".

Służby podjęły przeszukania również w domach byłych wiceministrów sprawiedliwości Marcina Romanowskiego i Michała Wosia, a także posła Dariusza Mateckiego. Chodziło o nieprawidłowości w Funduszu Sprawiedliwości.

Posłowie PiS po przejściu do opozycji protestowali również w czasie skazania byłych ministrów Macieja Wąsika i Mariusza Kamińskiego i protestu rolników. I właśnie w zakresie tych trzech wątków działania koalicji rządzącej postanowił ocenić były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Poranne pasmo Wirtualnej Polski, wydanie 27.03

Macierewicz: Działania jak w czasach stanu wojennego

W więzieniu przetrzymywano uniewinnionych posłów opozycji, bezprawnie odebrano im mandaty, używano przemocy wobec rolników, a teraz celem stał się Zbigniew Ziobro - stwierdził Macierewicz.

Wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości przypomina, że jego partia już w grudniu alarmowała, że rząd Donalda Tuska działa jak "w czasach stanu wojennego". Macierewicz posunął się jednak znacznie dalej. - Dziś nie ma wątpliwości, że koalicja 13 grudnia jest jeszcze brutalniejsza, niż ich ideał Jaruzelski, a deklaruje, że to "terroryzm praworządności" - ocenił były minister.

Poseł twierdzi, że praworządność według PO, to likwidacja Konstytucji, gospodarki, rolnictwa, nienawiść do niepodległości i obrona zbrodni Putina.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić