Brytyjscy policjanci pozostają w napięciu. Czekają tylko na jeden rozkaz

29

Trwają przygotowania do jednego z najważniejszych wydarzeń, jakie w tym roku będą miały miejsce w Wielkiej Brytanii. Mowa rzecz jasna o koronacji króla Karola III. Policjanci cały czas mieli wątpliwości odnośnie do jednej kwestii. Teraz zapadła decyzja.

Brytyjscy policjanci pozostają w napięciu. Czekają tylko na jeden rozkaz
Czy brytyjscy policjanci będą musieli wymienić umundurowanie? Jest oficjalny komunikat (Getty Images, Mike Kemp)

Koronacja króla Karola III odbędzie się w sobotę 6 maja o godz. 11 czasu londyńskiego [o 12 w południe w Polsce – przyp. red]. Zgodnie z wielowiekową tradycją na miejsce ceremonii wyznaczono Opactwo Westminsterskie. Oszacowano, że będzie ona trwała aż trzy godziny.

Koronacja króla Karola III. Co z policyjnymi mundurami?

Jak informuje dziennik "The Telegraph", funkcjonariusze brytyjskiej policji – Metropolitan Police Service – nie będą wymieniać mundurów na nowe, mimo że na tronie zasiądzie nowy monarcha. Nawet w dniu ceremonii wystąpią z emblematami "E II R", odnoszącymi się do nieżyjącej już królowej Elżbiety II.

Kwestia emblematów już od pewnego czasu wzbudzała poruszenie wśród funkcjonariuszy. Teraz rzecznik Metropolitan Police oficjalnie poinformował o otrzymaniu instrukcji od Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz też: Jak długo mogą być dziećmi? Księżna Kate będzie musiała się tym martwić wcześniej, niż sądziła

Według relacji rzecznika policji Ministerstwo Spraw Wewnętrznych poleciło, aby na razie nie zmieniać emblematów. Funkcjonariusze nie powinni także rozpocząć prac nad realizacją projektu do czasu, gdy nie zostaną o to poproszeni – ten moment nie nastąpił aż do tej pory, mimo że wzory dostarczono już w styczniu 2023 roku.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych odradziło policjantom wymianę mundurów na nowe. Taka sytuacja jest dozwolona jedynie w przypadku, gdyby stare okazały się już zużyte. Podobne podejście ma wynikać m.in. z chęci ograniczenia ilości niepotrzebnych odpadów.

Projekty mundurów zostały dostarczone przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w styczniu 2023 roku, jednak przyszły z instrukcją, aby nie podejmować żadnych dalszych działań do czasu otrzymania kolejnych wskazówek. Nadal na to czekamy. Kiedy uzyskamy zgodę, nie będzie jednak masowego wdrażania, ponieważ wytyczne MSW zalecają przyjęcie podejścia bezkosztowego lub taniego i minimalizującego odpady – podsumował rzecznik brytyjskiej policji (Yahoo).
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić