Budanow wyznał to po raz pierwszy. "Trafił pod serce"

Podziel się:

Szef ukraińskiego wywiadu Kyryło Budanow przyznał się, że podczas misji bojowej na wschodzie Ukrainy trafił go odłamek wrogiej miny. Nie doprecyzował, kiedy dokładnie to się stało, ale zapewnił, że był w stanie kontynuować drogę o własnych siłach.

Budanow wyznał to po raz pierwszy. "Trafił pod serce"
Kyryło Budanow (Getty Images, 2022 Anadolu Agency)

Jak powiedział szef Głównego Zarządu Ministerstwa Obrony Ukrainy Kyryło Budanow, stało się to na linii walk w obwodzie donieckim, nie precyzując jednak, gdzie i kiedy dokładnie doszło do tego zdarzenia.

Odłamek trafił pod serce

Wyliczył, że w sumie został trzykrotnie ranny, ale jedna z ran była wyjątkowo ciężka. Po wybuchu rosyjskiej miny przeciwpiechotnej jeden z odłamków trafił prosto pod serce ukraińskiego generała.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Walki o Bachmut wciąż trwają. Ukraińcy mają plan

Budanow w rozmowie z tygodnikiem "NV" mówi, że fragment wrogiego pocisku przeszedł przez jego plecy i szyję, ale dzięki adrenalinie udało mu się przedostać przez linię frontu.

Nie można go wyjąć z ciała, to nie jest bezpieczne. Miałem przebite plecy i szyję. Przeszedłem przez linię frontu sam, na adrenalinie, około 5 km, a potem upadłem wyczerpany. Rana była ciężka, ale w zasadzie mogłem żyć – opowiedział szef ukraińskiego wywiadu.

Rosjanie wielokrotnie próbowali go zabić

Tygodnik wyliczył, że znanych jest co najmniej 10 zamachów na Kyryła Budanowa, do czego sam się przyznał. Według niego Rosjanie zorganizowali już kilkanaście zamachów na jego życie.

W 2019 roku rosyjski zabójca podłożył materiały wybuchowe pod swój samochód, który na szczęście zdetonował przedwcześnie. W styczniu 2023 r. "The Washington Post", powołując się na osobę z bliskiego kręgu Budanowa, informował, że na jego życie przeprowadzono co najmniej dziesięć zamachów.

Ukraińscy dziennikarze dotarli do informacji, które świadczą o tym, że Budanow walczył pod Charkowem w kwietniu ubiegłego roku. Potwierdzają to m.in. ukraińscy wojskowi, którzy dodają, że szef ukraińskiego wywiadu wojskowego brał udział w szturmie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić