Bulwersujące sceny na stacji metra w Warszawie. "Akcja" trwała 5 minut

774

Szokujące sceny rozegrały się na stacji metra w Warszawie. Nad ranem w sobotę 30 grudnia 2023 roku grupa młodych mężczyzn zniszczyła za pomocą sprejów z farbami jeden z tamtejszych pociągów. Konieczne okazało się wycofanie z ruchu tego składu.

Bulwersujące sceny na stacji metra w Warszawie. "Akcja" trwała 5 minut
Szokujące sceny na stacji metra. Wandale pomazali wagony. (Facebook, Miejski Reporter)

Skandaliczne czyny miały miejsce 30 grudnia br. około godziny 1:30 w nocy na II linii metra na stacji Młynów w Warszawie. W przeciągu kilku minut grupa zakapturzonych i ubranych na czarno chuliganów wbiegła na peron oraz wyciągnęła spreje z kolorowymi farbami.

Następnie sprawcy nabazgrali na wagonach i oknach składu różnego rodzaju graffiti, pokrywając farbą większość powierzchni wagonu. Nie reagowali na apele pracowników, by odsunąć się od krawędzi peronu. Choć drzwi pociągu pozostawały zamknięte, ten wciąż nie odjeżdżał.

Bulwersujące sceny na stacji metra. Wandale pomazali wagony

Akt wandalizmu został zgłoszony na policję. Skład został wycofany z ruchu i zjechał do elektrowozowni - mówiła "Gazecie Wyborczej" rzeczniczka Metra Warszawskiego Anna Bartoń.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wandale wrzucili koktajl Mołotowa do dawnej siedziby polskich królów

Filmik z całego zajścia pojawił się w sobotę na Facebooku na znanym profilu "Miejski Reporter". Poinformowano tam, że "cała akcja trwała około pięć minut".

Widzowie wyświetlili nagranie 91 tysięcy razy. Internauci zareagowali na nie aż 1,6 tysięcy razy. Pod wideo aż zaroiło się od komentarzy. - Pytanie natury technicznej, dlaczego skład nie odjechał? Młynów to nie jest stacja końcowa - zastanawiała się jedna osoba.

Obciążyć kosztami czyszczenia i zatrudnić do mycia. Do tego zarzut niszczenia mienia - wskazywała następna.
5 minut to trwało. Ochrona mogła spokojnie obstawić wyjścia. Ale pewnie spali sobie w najlepsze - zżymała się kolejna.

Okazuje się, że to już drugi taki bulwersujący incydent w Warszawie w tym roku. Otóż w sierpniu br. wagony metra zostały zniszczone w podobnym stylu przez innych chuliganów.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić