aktualizacja 

Zaraziła się na jarmarku bożonarodzeniowym. Cudem uszła z życiem

24

17-letnia Antonia Hay z Wielkiej Brytanii z pewnością na długo zapamięta ten jarmark bożonarodzeniowy. Nastolatka kupiła i zjadła tam parę świątecznych potraw. Kilkanaście godzin później wylądowała w szpitalu w bardzo ciężkim stanie. Lepiej usiądźcie. Szczegóły sprawy aż zwalają z nóg.

Zaraziła się na jarmarku bożonarodzeniowym. Cudem uszła z życiem
Wybrała się na jarmark bożonarodzeniowy. Wylądowała w szpitalu. (X, The Guardian)

Temat przybliża portal The Guardian. Opisuje, że 17-letnia Antonia Hay z Wielkiej Brytanii w listopadzie 2023 roku była na lokalnym targu bożonarodzeniowym w wiosce Great Missenden. Coś, co miało przynieść jej radość i miłe wspomnienia, zamieniło się w prawdziwe piekło na ziemi.

Według ojca pacjentki, Steve'a Hay, to właśnie w tym miejscu córka zjadła potrawę, która została wcześniej skażona bakterią E.coli. W efekcie nastolatka potwornie zachorowała. Otarła się nawet o śmierć.

Dziewczyna trafiła na sygnale do szpitala. Jej stan pogarszał się z minuty na minutę. W końcu nerki pacjentki przestały prawidłowo działać. Doszło do ich niewydolności. Antonia przeszła kilka skomplikowanych operacji, a także transfuzję krwi. Usunięto jej nawet część jelita. Przez dwa tygodnie leżała na oddziale intensywnej terapii.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Scombrotoksizm – zatrucie rybami. Jakie są objawy i na jakie ryby zwracać uwagę?

Tragedia na jarmarku bożonarodzeniowym. Wylądowała w szpitalu

Jak informuje The Guardian, okazuje się, że u 17-latki zdiagnozowano rzadki zespół hemolityczno-mocznicowy (HUS) wywołany przez E.coli 0157. Choć przez wiele dni jej życie wisiało na włosku, to na szczęście udało się ją ocalić.

Ma szczęście, że żyje. Przez cały ten czas wykazywała się niesamowitą determinacją i siłą, pomimo ogromnego stresu, bólu i traumy, a wszystko to w połączeniu ze skrajną fobią, jaką ma przed zastrzykami - powiedziała Jemima Hay, starsza siostra 17-latki, co cytuje teraz The Guardian.

Rodzina poszkodowanej Brytyjki założyła dla niej zbiórkę pieniężną na GoFundMe. Zebrana kwota pomoże nastolatce w dalszej rekonwalescencji.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić