Natalia Bogucka| 

Bunt w Platformie?! Senator o Tusku: Jest obciążeniem

123

Donald Tusk został ponownie wybrany na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Nie wszyscy politycy PO są jednak z tego powodu zadowoleni. Wśród nich jest senator Antoni Mężydło.

Bunt w Platformie?! Senator o Tusku: Jest obciążeniem
Donald Tusk liderem PO (PAP, Adam Warżawa)

Donald Tusk w sobotę został wybrany na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Poparło go 97,4 proc. głosujących. Należy jednak podkreślić, że były premier nie miał żadnego kontrkandydata.

Senator niezadowolony z wyborów w PO

Nie wszyscy politycy PO uważają, że wybór Tuska na przewodniczącego jest słuszny. Jeden z senatorów gorzko podsumował głosowanie.

Tusk w społeczeństwie jest obciążeniem dla Platformy, ale w partii jego przeszłość jest oceniana pozytywnie. Natomiast dla Platformy uważam, że to nie jest najlepsze rozwiązanie - powiedział w rozmowie z "Super Expressem" Antoni Mężydło.

Senator zaznaczył, że sam zagłosował na Tuska. Było to jednak podyktowane brakiem alternatywy w postaci Rafała Trzaskowskiego. Antoni Mężydło stwierdził, że PO jest własnością Tuska, tak jak PiS jest własnością Kaczyńskiego.

Platforma bez Tuska nie może istnieć. Też jest własnością Tuska. Mnie się to nie podoba - podkreślił.

Innego zdania jest Batłomiej Arłukowicz. Europoseł stwierdził, że "Donald Tusk wzbudza niezwykle ciepłe emocje wśród wyborców, co pokazują wzrastające sondaże".

Zobacz także: Dobitna reakcja na wpis Tuska. Polityk PiS wbił szpilę. Użył nazwiska Wałęsy

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić