aktualizacja 

Buntownicze nastroje w PiS? "Oczywiście, że obwiniają Kaczyńskiego"

53

Jan Maria Jackowski ujawnił, jakie są nastoje w PiS po utracie władzy w Sejmie. Ponoć coraz więcej osób odpowiedzialnością za porażkę wyborczą obarcza prezesa PiS. Z ust Jackowskiego padły mocne słowa o "fobii na punkcie Tuska".

Buntownicze nastroje w PiS? "Oczywiście, że obwiniają Kaczyńskiego"
Były senator Jan Maria Jackowski o buntowniczych nastrojach w PiS (Getty Images, Feliks Herauf)

Początek buntu w PiS? Do takiego wniosku można dojść po programie "Fakt Live" z byłym senatorem PiS, a następnie niezrzeszonym - Janem Marią Jackowskim. Polityk i parlamentarzysta twierdził, że obecnie w klubie Jarosława Kaczyńskiego "nastroje nie są najlepsze", co nikogo raczej nie dziwi.

Jackowski zaznaczył, że część polityków PiS po cichu obwinia za utratę władzy prezesa partii. - Oczywiście, że obwiniają Jarosława Kaczyńskiego. To on był twarzą tej kampanii. To on nadał jej kierunek. To on nadał jej takie anty-Tuskowe, bardzo silne ostrze - wyliczał dla "Faktu" dawny senator.

Co więcej, wewnątrz PiS funkcjonuje taki pogląd, że gdyby była to normalna kampania, gdyby przedstawiono pozytywny program, chwalono się osiągnięciami, to prawdopodobnie ten wynik wyborczy byłby o 2-3 pkt proc. wyższy, a to by zmieniało sytuację na scenie politycznej. I to mówią i szeregowi posłowie i przedstawiciele władz - wyjawił Jackowski.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Jan Maria Jackowski wyrzucony z PiS-u? Bielan: Nie będę zaskoczony tą decyzją

Jan Maria Jackowski punktuje Kaczyńskiego. "Ta fobia na punkcie Tuska"

Jan Maria Jackowski nie miał dla swoich byłych kolegów litości, gdy stwierdził, że "utrata władzy przez PiS nastąpiła na własne życzenie". Jako powód wskazywał aroganckie traktowanie przeciwników i innych ugrupowań.

Były senator sugeruje, że Jarosław Kaczyński nie panuje w wystarczającym stopniu nad swoimi emocjami i osobistymi antypatiami. - Myślę, że jest coś takiego, co się w nim nasila w ostatnich latach i to się staje coraz bardziej zauważalne zewnętrznie, bo daje temu wyraz w swoich wypowiedziach publicznych. Ta fobia na punkcie Tuska, ona jest bardzo widoczna - skwitował Jackowski.

Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić