Był ekspertem od COVID-19 w Białym Domu. Mówił o wycieku z laboratorium

15

W trakcie prezydentury Donalda Trumpa stanowisko głównego eksperta od spraw pandemii COVID-19 otrzymał dr Anthony Fauci. Nie raz i nie dwa jego zalecenia stały w sprzeczności z "mądrościami" miliardera. Teraz Fauci pokazał, co sądzi o teorii wycieku z laboratorium.

Był ekspertem od COVID-19 w Białym Domu. Mówił o wycieku z laboratorium
Dr Anthony Fauci zabrał głos na temat teorii spiskowej, że koronawirus wyciekł z jednego z chińskich laboratoriów (Getty Images, CQ-Roll Call, Inc.)

Jak informuje New York Post, w lipcu 2021 roku kompetencje dra Fauciego zostały podważone przez Randa Paula. Amerykański senator publicznie oskarżył eksperta ds. pandemii COVID-19 o to, że właśnie Narodowy Instytuty Zdrowia (NIH), na którego czele stał, sfinansowały badania na laboratorium w Wuhan, skąd rzekomo miał wyciec koronawirus.

Doktor Anthony Fauci o teorii wycieku koronawirusa z laboratorium w Chinach

Dr Anthony Fauci postanowił w końcu ustosunkować się do oskarżeń senatora Paula. Lekarz nie ukrywał emocji i śmiejąc się z absurdu tego pomysłu, wykpił teorię o wycieku z laboratorium w Wuhan. Jak podkreślił, taki scenariusz byłby po prostu niemożliwy, o czym świadczą dowody oparte na nauce.

Rand Paul podstępnie dodawał do swoich słów sugestie, że praca wykonana w laboratorium w Wuhan, sfinansowana z niewielkiego grantu z NIH, doprowadziła do powstania wirusa, z którego wyłonił się COVID – skrytykował przeciwnika dr Anthony Fauci (New York Post).

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz też: Szczepienie wziewne przeciw COVID-19? Dr Karauda wymienia zalety

Ekspert zaznaczył, że drobnoustrój, nad którym pracowano w Wuhan, ani nie był SARS-CoV-2, ani nie istniała możliwość, aby w niego zmutował. Porównał to do posiadania chevroleta i próby przekształcenia tego typu pojazdu do motocykla.

Drobnoustrój, nad którym pracowaliśmy, nie tylko nie był SARS-CoV-2, ale byłoby molekularnie niemożliwe, abyśmy przekształcili go w SARS-CoV-2. Byłoby to trochę tak, jakby mieć chevroleta i motocykl, po czym stwierdził: "Chcę zrobić z tego chevroleta motocykl. Nieważne, co zrobisz z chevroletem, nie przesiądziesz się na motocykl – podsumował dr Anthony Fauci w wywiadzie (New York Post).
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić