Był kierownikiem tuczarni świń. W TVP Info jest ekspertem od wszystkiego

1297

Jednym z najczęściej pojawiających się polityków w TVP Info jest Bogdan Pęk. Były senator PiS występuje na antenie w roli eksperta od najrozmaitszych tematów. Niektóre z jego wypowiedzi stały się już w sieci kultowe.

Był kierownikiem tuczarni świń. W TVP Info jest ekspertem od wszystkiego
Bogdan Pęk jest chętnie zapraszanym gościem w TVP Info

Bogdan Pęk jest chętnie zapraszany do TVP Info. Fakt ten nie powinien nikogo dziwić zważywszy, że były senator z ramienia PiS jest wyjątkowo przychylny wobec działań obecnego rządu. Polityk bezwstydnie przedstawia na antenie swoje "mądrości", które odbijają się później szerokim echem w polskich mediach. Niepokój może budzić fakt, że ekspert nie posiada absolutnie żadnych kompetencji, aby wypowiadać się w tej roli na wiele najrozmaitszych tematów.

W TVP przedstawia się go, jako "radnego sejmiku małopolskiego". Pełni tę rolę w rzeczywistości, jednak na antenie jest to tylko stworzenie pozoru niezależności, gdyż Bogdan Pęk od dawna sympatyzuje z PiS-em. Właśnie w 2011 roku z ramienia tej partii objął mandat senatora. 8 lat później bezskutecznie starał się dostać do Sejmu. Kilkuletni brak jego aktywności na Wiejskiej spowodował, że dla wielu osób Pęk nie jest osobą rozpoznawalną.

Ekspert od wszystkiego

Pęk często pojawia się w programach na antenie TVP Info w roli eksperta. W rzeczywistości ma jednak wykształcenie rolnicze, które zdobył w 1979 roku. Były senator wypowiada się na najrozmaitsze tematy, najczęściej dalekie od jego kompetencji, czy wiedzy. Wśród jego najpopularniejszych wypowiedzi jest ta dotycząca przemian klimatycznych. Polityk stwierdził wtedy, że człowiek nie jest zdolny do realnego wpływu na klimat.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Były senator PiS niejednokrotnie przeczył faktom i nauce. Przykładem tego była jego wypowiedź z 25 października ubiegłego roku. Podczas sesji małopolskiego sejmiku stwierdził wtedy, że społeczeństwo nabrało już odporność zbiorową w walce z pandemią koronawirusa. Polityk nie zwrócił uwagę na statystykę mówiącą o ponad 8 tysiącach zakażeń i 133 zgonach tego dnia odnotowanych w Polsce.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Kontrowersje nie tylko wokół wypowiedzi

Okazuje się, że Bogdan Pęk nie wzbudza kontrowersji, tylko i wyłącznie swoimi wypowiedziami. Były kierownik tuczarni trzody chlewnej miał również problemy wizerunkowe. Na kilka miesięcy przed wyborami w 2015 roku światło dzienne ujrzało zdjęcie nieformalnie ubranego senatora, który leżał na hotelowym korytarzu. Polityk tłumaczył się problemem zdrowotnym na tle neurologicznym.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Aby dopełnić obraz Bogdana Pęka, należy pamiętać o jego roli przeciwnika opozycji. Były senator z chęcią atakuje partie polityczne nieprzychylne PiS-owi, a zwłaszcza Platformę Obywatelską. Polityk ułożył nawet obraźliwą rymowankę o Donaldzie Tusku, którą przedstawił w programie "Minęła 20" jako gość redaktora Rachonia. Pomimo skandalicznej wypowiedzi dziennikarz nie przerwał ekspertowi.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Polityk PiS zaskakująco o Pegasusie. „Widać wyraźnie, że jest coś na rzeczy”
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić