Malwina Witkowska
Malwina Witkowska| 
aktualizacja 

Była godz 11. Ujęcie z plaży w Grzybowie

107

Po ilości turystów nad Bałtykiem widać, że weekend się zaczął. Już po godzinie 11.00 na plaży w Grzybowie było rozłożonych wiele parawanów. I to pomimo że temperatura wynosiła zaledwie 18 stopni.

Była godz 11. Ujęcie z plaży w Grzybowie
O godz. 11.00 na plaży w Grzybowie roiło się od parawanów (grzybowo.webcamera.pl)

Grzybowo to popularna miejscowość wśród wczasowiczów, szczególnie z uwagi na swój długi odcinek publicznej oraz bardzo szerokiej plaży. Usytuowane około 5 km od Kołobrzegu Grzybowo oferuje nie tylko malownicze krajobrazy morskie, ale także wiele atrakcji dla miłośników aktywnego wypoczynku.

Dzięki zainstalowanej na plaży kamerce, wszyscy, którzy nie mają możliwości osobiście odwiedzić tego miejsca, mogą podziwiać widok na piękną, szeroką plażę w Grzybowie. A tym samym możemy zobaczyć, co aktualnie dzieje się nad morzem.

W sobotę, 8 czerwca, przed południem termometry w Grzybowie wskazywały zaledwie 18 stopni Celsjusza. Mimo że temperatura nie zachęcała do kąpieli, na plaży pojawiło się już sporo osób.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Bałkański kraj przyciąga turystów. Cenami konkuruje z Chorwacją

Ujęcie z plaży. Parawany już rozłożone

Już od godzin porannych, turyści ruszyli na plażę. Rozstawiając swoje parawany i leżaki, przygotowali się do długiego dnia nad brzegiem morza. Choć samo rozstawianie parawanów ma sens, mając na uwadze ochronę przed wiatrem i słońcem, to w Polsce często dochodzi do pewnego przesady.

Niektórzy turyści, niezaspokojeni jednym parawanem, tworzą "własne posesje" na plaży, zasłaniając obszary wybrzeża. Co roku w sezonie wakacyjnym parawany ciągną się wzdłuż polskiego wybrzeża.

Pomimo niskiej temperatury odczuwalnej, nagrania z kamery w Grzybowie uchwyciły ludzi leżących na plaży w strojach kąpielowych. Dla wielu, samym relaksem jest przebywanie nad morzem, niezależnie od warunków pogodowych. Mimo że przed południem temperatura wody w Bałtyku pozostaje niska, niektórzy odważni turyści zdecydowali się na kąpiel.

Plaża w Grzybowie przyciąga turystów

Latem plaża w Grzybowie ożywa, gdy tłumy plażowiczów zapełniają przestrzeń. Choć przed sezonem, gdy nie ma parawanów, miejsce to staje się prawdziwą oazą spokoju.

Grzybowo to jednak nie tylko piaszczysta plaża. Oprócz niej, wzdłuż zalesionej linii brzegowej ciągną się malownicze szlaki piesze i rowerowe, które oferują doskonałą okazję do odkrywania uroków przyrody.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić