Były agent KGB o największym błędzie Putina. "W jego głowie tego nie ma"

O stanie psychicznym Władimira Putina najlepiej świadczą zdjęcia? Były agent KGB Jack Barsky uważa, że rosyjskie służby musiały wiedzieć, jak na inwazję zareagują Ukraińcy. Dlaczego więc Kreml zdecydował się na atak? Zdaniem Barsky'ego zawiniły wady charakteru Putina.

Były agent KGB o największym błędzie Putina. "W jego głowie tego nie ma"
Były agent KGB o Władimirze Putinie. "Ustawił się na straconej pozycji" (Getty images, Mikhail Svetlov)

Były agent KGB ocenił "absurdalne" zdjęcia Władimira Putina. Dziennikarz CNN zapytał Jacka Barsky'ego o wielokrotnie wyśmiewane w świecie fotografie przedstawiające prezydenta Rosji komicznie oddalonego od rozmówców, nawet jeśli byli to jego bliscy współpracownicy. Czy te zdjęcia oraz plotki o Putinie ukrywającym się w bunkrze pokazują jak bardzo oderwany od rzeczywistości stał się rosyjski przywódca?

Od lat w czasie jego prezydentury pojawiały się dziwaczne zdjęcia Putina: kiedy półnagi jechał na koniu albo kiedy grał z reprezentantami hokeja. To pokazuje, że nie ma w głowie tego "małego człowieczka", który by go krytykował od czasu do czasu - powiedział w CNN Barsky.

Były agent KGB o największym błędzie Putina. "On w siebie wierzy, kropka"

Dyktatorzy jak Władimir Putin, którzy praktycznie samodzielnie zarządzają całym krajem, muszą bezgranicznie wierzyć w siebie. On w siebie wierzy, kropka. Znałem takich ludzi. Jeśli zawsze uważasz się za najmądrzejszą osobę w pokoju, ustawiasz się w przegranej pozycji. Myślę, że on jest w takim momencie - powiedział były agent KGB.

Barsky odniósł się też do informacji, jakoby Władimir Putin nie dostał dokładnych danych wywiadowczych od swoich podwładnych. Mówi się, że oficerowie FSB obawiali się mówić mu o spodziewanym zaciekłym oporze Ukraińców.

Pewnie zignorował wywiad, a teraz obwinia kilku facetów z Federalnej Służby Bezpieczeństwa za złe rozeznanie. Nie wierzę w to, nie wierzę, że nie wiedzieli, jak zareagują Ukraińcy. Pewnie powiedzieli mu o tym, ale zignorował to, bo przecież "wiedział lepiej" - ironizuje były agent KGB.

Jack Philip Barsky urodził się jako Albrecht Dittrich w Łużycach Górnych w NRD. Został zwerbowany przez KGB i wysłany do Stanów Zjednoczonych pod fałszywym nazwiskiem Jack Philip Barsky jako uśpiony agent.

Szpiegował dla ZSRR w latach 1978 - 1988, potem zbuntował się i odszedł ze służby. FBI wpadło na jego trop w 1994, po trzech latach śledztwa został aresztowany. Przyznał się do bycia uśpionym agentem i stał się wartościowym źródłem informacji dla amerykańskiego kontrwywiadu. Napisał kilka książek o swoim podwójnym życiu.

Autor: DSM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić