Były policjant śmiertelnie potrącił 13-latkę. Taką decyzję podjął sąd

37

Koszmar rozegrał się w połowie lipca 2021 roku. Wówczas były już policjant, Krystian G., śmiertelnie potrącił prawidłowo poruszającą się 13-letnią dziewczynkę. Stało się to na przejściu pieszo-rowerowym, nieopodal leśniczówki Nowy Świat w Lesznie (woj. wielkopolskie). Teraz sąd podjął kolejną ważną decyzję wobec mężczyzny. Wiemy, na ile lat trafi on do więzienia. Szczegół robią wrażenie.

Były policjant śmiertelnie potrącił 13-latkę. Taką decyzję podjął sąd
Jest prawomocny wyrok dla byłego policjanta. Zdjęcie ilustracyjne. (Adobe Stock, Pawel Kacperek)

O przykrej sprawie pisze portal wnp.pl. Przypomina, że 32-latek potrącił 13-latkę w 2021 roku. Dziewczynka została przetransportowana do szpitala w Poznaniu. Tam niestety, pomimo usilnych starań lekarzy, zmarła.

Jak ustalili śledczy, mężczyzna, który prowadził samochód z zawrotną prędkością, Krystian G. "był w stanie po użyciu substancji odurzających". To zaś - jak możemy przeczytać na wnp.pl - jest wykroczeniem, a nie przestępstwem. Miał też przy sobie narkotyki.

Wnp.pl podaje, że sprawą zajął się sąd pierwszej instancji (Sąd Rejonowy w Lesznie). Mężczyzna odpowiadał nie tylko za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, ale także za posiadanie substancji odurzających. Groziło mu za to do 8 lat więzienia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Śmierć 25-latka po interwencji policji. Rzecznik KGP przekazuje szczegóły

W lipcu 2023 roku Sąd Rejonowy w Lesznie ogłosił wyrok. Zasądził Krystianowi G. karę łączną 5 lat i 3 miesięcy więzienia. Wydał też wobec mężczyzny zakaz prowadzenia pojazdów na okres 10 lat. Nakazał mu również wypłatę nawiązki (50 tys. zł) dla matki 13-latki.

Policjant śmiertelnie potrącił 13-latkę. Taką decyzję podjął sąd

Od tego wyroku odwołały się obie strony, czyli adwokat byłego policjanta, oraz pełnomocniczka oskarżycielki posiłkowej (matki 13-latki). Sprawę ponownie rozpatrzył sąd wyższej instancji, a więc Sąd Okręgowy w Poznaniu.

W czwartek (21 grudnia 2023 roku - przyp. red.) Sąd Okręgowy w Poznaniu wydał prawomocny wyrok zwiększając wymiar kary wymierzonej oskarżonemu na karę 7 lat pozbawienia wolności za spowodowanie wypadku i karę łączną - wraz z czynem dotyczącym posiadania narkotyków - 7 lat i 3 miesięcy pozbawienia wolności - czytamy na wnp.pl.

Mężczyzna jednak wciąż nie został zatrzymany przez policję (pomimo, że zdecydowano o jego tymczasowym aresztowaniu). Po wyroku sądu pierwszej instancji przepadł jak kamień w wodę. Od pół roku nieznane jest miejsce jego pobytu. Prawniczka matki zmarłej 13-latki przekazała, że aktualnie oczekują na wydanie za nim listu gończego.

Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić