Były prezes Polskiego Radia groził Tuskowi? "Zawiadamiamy prokuraturę"

445

Jacek Sobala to były prezes Polskiego Radia, który kilka dni temu na antenie TV Republika nie wytrzymał i wypowiedział ostre słowa pod adresem obecnego premiera Donalda Tuska. - Ty się zacznij oglądać za siebie - podał. Teraz Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych przekazał, że "zawiadamia prokuraturę" w tej sprawie.

Były prezes Polskiego Radia groził Tuskowi? "Zawiadamiamy prokuraturę"
Szok! Sobala powiedział to na antenie TV Republika. "Ty się zacznij oglądać za siebie". (X)

Jacek Sobala, były prezes Polskiego Radia, wywołał niemały skandal. W środę 27 grudnia 2023 roku na antenie TV Republika dosadnie skomentował decyzję ministra kultury i dziedzictwa narodowego - Bartłomieja Sienkiewicza - ws. postawienia mediów publicznych w stan likwidacji. Nie gryzł się w język.

Wiesz co, Tusku? Ty się zacznij oglądać za siebie, bo ta sprawiedliwość, moim zdaniem, już po ciebie idzie. Ty jeszcze o tym nie wiesz, ale tak jest - powiedział Sobala.

- Dzisiaj podczas tej konferencji prasowej, bo miał taką chyży rój (specjalna gra słów, która po zmianie początkowych liter obu wyrazów daje określenie obraźliwe wobec premiera Donalda Tuska - przyp. red.), powiedział proszę państwa, że prezydenckie weto ustawy okołobudżetowej, która pozbawia publiczne media finansowania z obligacji skarbowych, każe podjąć stosowne decyzje ministrowi kultury - kontynuował wzburzony Sobala w TV Republika.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zgrzyt ws. propozycji Tuska. "Złapałem się za swoją samorządową kieszeń"

Były prezes Polskiego Radia groził Tuskowi? "Zawiadamiamy prokuraturę"

We wtorek 2 stycznia 2024 roku Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych przekazał za pomocą swego profilu w serwisie X (kiedyś Twitter), że już podejmuje stosowne kroki w tym temacie.

PATO TELEWIZJA TV REPUBLIKA (...). Szokujące groźby wobec premiera Tuska na antenie TV REPUBLIKA wypowiedziane przez Jacka Sobalę. Zawiadamiamy prokuraturę i składamy skargę do KRRIT - napisali przedstawiciele OMZRiK.

Internauci też dorzucili "swoje trzy grosze" w komentarzach. - To jest już ich dwóch. Sobala i Pietrzak. Po kolei składać doniesienia za zniewagi, obelgi, grożenie śmiercią, za rasizm" - pisała jedna osoba. "A Lisa też zgłaszaliście? Czy jego mowa nienawiści jest dobra i kolorowa?" - dopytywała inna.

Matko, co to jest za patologia, ta telewizja. Słów brak - zaznaczała następna.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić