oprac. Anna Wajs-Wiejacka| 

"Cała hałda w ogniu". Strażacy informują o kolejnym wielkim pożarze

11

W piątkowe południe poinformowano, że płonie wysypisko śmieci w miejscowości Ostrowite w woj. pomorskim. Informację pożarze podał portal Remiza. "Pali się hałda o wymiarach 100 x 100, cała w ogniu" - czytamy w komunikacie. Na miejscu pojawili się strażacy, którym udało się zapanować nad szalejącym żywiołem.

"Cała hałda w ogniu". Strażacy informują o kolejnym wielkim pożarze
Kolejny pożar. Płonęła hałda w miejscowości Ostrowite (Facebook)

Na facebookowym profilu Remiza.pl pojawiła się informacje o wybuchu pożaru na wysypisku śmieci. Płonęła hałda o wymiarach 100 × 100 w pomorskiej miejscowości Ostrowite. Strażacy otrzymali zgłoszenie około południa w piątek 17 maja. Na miejsce zadysponowano 12 zastępów straży pożarnej. Strażakom dość szybko udało się zapanować nad szalejącym ogniem. Trwa jego dogaszanie i przelewanie spalonych śmieci.

Tuż po wybuchu pożaru w mediach społecznościowych gminy Pszczółki pojawiła się informacja o dużym zadymieniu i prośba, aby mieszkańcy "sołectw Ostrowite, Skowarcz oraz Różyny o zamknięcie okien, oraz unikanie przebywania na zewnątrz". Komunikat został już usunięty z profilu gminy.

Sytuacja jest stabilna w kierunku do opanowania pożaru — poinformował w rozmowie z "Wirtualną Polską" rzeczniczka prasowa Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku Natalia Glińska-Jackowska.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Posypały siię mandaty. Piesi w oku kamery w Bydgoszczy

Na ten moment nie jest znana przyczyna pożaru. Ustalenia trwają.

Fala pożarów budzi niepokój. Czy te zdarzenia coś łączy?

W ciągu ostatnich kilku dni na terenie naszego kraju doszło do kilku poważnych pożarów. W ubiegły weekend doszczętnie spłonęła hala przy Marywilskiej 44 w Warszawie. Pożary zanotowano także m.in. w szkole w Grodzisku Mazowieckim, wysypisku odpadów w Siemianowicach Śląskich, czy na zajezdni autobusowej w Bytomiu.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Służby i politycy wskazują, że na ten moment nie ma podstaw do łączenia ze sobą wszystkich tych pożarów. Jednocześnie zastrzegają, że nie należy tracić z pola widzenia możliwości, że część z tych zdarzeń może mieć związek z działaniami sabotażowymi Rosji. Przypomnijmy, już na początku maja służby wywiadowcze wielu europejskich krajów zapowiadały, że należy spodziewać się ataków hybrydowych ze strony Federacji Rosyjskiej.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić