Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Całkowity lockdown w Wielkiej Brytanii. Potrwa do początku grudnia

31
Podziel się

Od czwartku w Wielkiej Brytanii będzie obowiązywać całkowity lockdown. Premier Boris Johnson poinformował o tym w sobotni wieczór. Zdecydowano się na taki ruch dlatego, że brytyjska służba zdrowia jest już na skraju wytrzymałości.

Całkowity lockdown w Wielkiej Brytanii. Potrwa do początku grudnia
Johnson ogłosił drugi lockdown w Wielkiej Brytanii (PAP, EPA, FACUNDO ARRIZABALAGA)
bETjOaiJ

Brytyjczycy decydują się na drastyczne kroki. Chcąc skutecznie walczyć z koronawirusem, od czwartku wdrażają całkowity lockdown. Ma on potrwać do 2 grudnia.

Musimy być pokorni wobec natury. Wirus rozprzestrzenia się szybciej niż wskazywali na to naukowcy w najgorszych scenariuszach - powiedział premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson, cytowany przez PAP.
bETjOaiL

Lockdown w Wielkiej Brytanii. Co oznacza?

Od czwartku Brytyjczycy będą musieli przestrzegać licznych ograniczeń. Przede wszystkim będą mogli opuszczać miejsca zamieszkania wyłącznie w wyjątkowych i uzasadnionych przypadkach. To może być np. wyjście do pracy lub na zakupy.

Zakazano też spotkań towarzyskich. Zamknięte będą puby, bary i restauracje. Zawieszona zostanie również działalność sklepów, które nie sprzedają artykułów pierwszej potrzeby.

bETjOaiR

Co ciekawe, nadal funkcjonować będą szkoły i uniwersytety. Zupełnie inaczej było w marcu, kiedy to Wielka Brytania wprowadziła pierwszy lockdown.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETjOajm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(31)
Rico
rok temu
obudził się królewicz kto co tu przestrzega w transporcie publicznym ludzie nie mają masek zero respektu dla innych o czym ty mówisz facet
gość serwisu
rok temu
Czy Wy naprawdę myślicie, że tutaj chodzi tylko o prawa aborcyjne i zamknięte cmentarze..? Pod Waszym nosem zamykają granice, budują polowe szpitale koncentracyjne, szkolą wojsko, dewastują prawo, niszczą gospodarkę, edukację, sztukę.. Niszczą odporność populacji, gwałcą wszystkie prawa człowieka.. Na raty, kawałek po kawałku odbierają Wam zdrowie, życie w godności.. Maseczki, ograniczenia, nakazy, zakazy, kary.. Podobno dla Waszego dobra.. Poważnie..?? Wkrótce zrobicie wszystko co Wam każą, żeby odzyskać choć odrobinę normalności.. Już nosicie karnie maseczki, stosujecie się do obostrzeń.. Będzie ich coraz więcej.. Kolejnymi będą ograniczenie przemieszczania się, w zakupach, regamentacja żywności i inne.. Wszystko to pod pretekstem Cov(..).. Pozwolicie się zamknąć w izolatoriach, zaszczepić jakimś gównem.. Zgodzicie się na paszporty biometryczne.. Zgodzicie się oddać majątki za długi.. Wszystko, łudząc się, że będzie lepiej.. Ale będzie coraz gorzej.. Oni nic nie robią dla Waszego dobra.. Kpią z Was.. Banda skorumpowanych psychopatów, chroniona teraz w Sejmie przez wojsko.. Z Waszych podatków..?? Jesteście pewni..?? Nazywacie Morawieckiego - Pinokiem, pajacem.. Dudę długopisem.. A sami zachowujcie się jak marionetki rządu.. Edit.. Wielu ludzi pyta "To co tutaj chodzi ?".. Inni odpowiadają " Jeśli nie wiadomo o co chodzi - to chodzi o pieniądze ".. Kochani.. Tutaj nie chodzi o pieniądze.. One dzisiaj nie mają już żadne wartości.. Żadnej wartości nie mają też złoto i diamenty.. Wartością są zasoby.. Woda, energia, ziemia.. Nasza planeta jest zasobem.. Nasza Ziemia.
Bbbb
rok temu
Po pierwsze co to za źródło 02.pl? Dajcie już spokój z tym korona wirusem to śmiech na sali. Jak umierać to na stojąco a nie na kolanach. Co z ludźmi którzy w USA co 1 min giną od strzałów? Czemu nie pokazują tych statystyk? Poprostu żenada..
bETjOajn
Wit
rok temu
Wiedzcie, że nasi lekarze zarabiają więcej pieniędzy, jeśli ktoś umrze z powodu zakażenia koronawirusem - powiedział Donald Trump, cytowany przez "New York Times".
glasgow
rok temu
Nie w Wielkiej Brytanii tylko w Anglii. Kazdy kraj członkowski Zjednoczonego Królestwa ma inne standardy odnośnie epidemii. Caly ten artykuł nadaje sie do kosza..
Ragal
rok temu
Nie siejcie propagandy jaki calkowity tu wszystko działa nawet maski nie muaisz mieć na ulicy urzedy ,szkoły,firmy ,zaklady pracy bez zmian
O2 nie ładnie
rok temu
Dlaczego kłamiecie, można wyjść na spacer, można jechać do pracy jak nie mozesz z domu, a szkoły są otwarte !!!!!!!
Hmmm
rok temu
Przecież wirus nie istnieje ? Tak powiedziała .
www
rok temu
w Anglii 80% placa pensji to komumsie chce isc do roboty. a i tak nikt tu nie przestrzega nic. to nie kołchoz polski.
www
rok temu
tylko ze tu sztucznie pub zamkna a poza tym nic więcej się nie dzieje. to wszystko propaganda.
www
rok temu
ha ha ha kpletne bzdury
zorientowany
rok temu
Szwedzi radzą sobie najlepiej bez żadnych obostrzeń.
Liber8
rok temu
Czy ci ludzie poważnie wypowiedzieli wojnę przeciw wirusami ? LOL. Będzie to trwać przez miliony lat wiedząc że istnieją na Ziemi od milionów lat.
bETjOajf
"Wkur-vid"
rok temu
Za mordowanie Polaków, przy pomocy "pandemii strachu i manipulacji", też usłyszycie niebawem formułę..." za zdradę...w imieniu Polski i Narodu Polskiego"....
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić