Mateusz Domański
Mateusz Domański| 
aktualizacja 

Całkowity lockdown w Wielkiej Brytanii. Potrwa do początku grudnia

52

Od czwartku w Wielkiej Brytanii będzie obowiązywać całkowity lockdown. Premier Boris Johnson poinformował o tym w sobotni wieczór. Zdecydowano się na taki ruch dlatego, że brytyjska służba zdrowia jest już na skraju wytrzymałości.

Całkowity lockdown w Wielkiej Brytanii. Potrwa do początku grudnia
Johnson ogłosił drugi lockdown w Wielkiej Brytanii (PAP, EPA, FACUNDO ARRIZABALAGA)

Brytyjczycy decydują się na drastyczne kroki. Chcąc skutecznie walczyć z koronawirusem, od czwartku wdrażają całkowity lockdown. Ma on potrwać do 2 grudnia.

Musimy być pokorni wobec natury. Wirus rozprzestrzenia się szybciej niż wskazywali na to naukowcy w najgorszych scenariuszach - powiedział premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson, cytowany przez PAP.

Lockdown w Wielkiej Brytanii. Co oznacza?

Od czwartku Brytyjczycy będą musieli przestrzegać licznych ograniczeń. Przede wszystkim będą mogli opuszczać miejsca zamieszkania wyłącznie w wyjątkowych i uzasadnionych przypadkach. To może być np. wyjście do pracy lub na zakupy.

Zakazano też spotkań towarzyskich. Zamknięte będą puby, bary i restauracje. Zawieszona zostanie również działalność sklepów, które nie sprzedają artykułów pierwszej potrzeby.

Co ciekawe, nadal funkcjonować będą szkoły i uniwersytety. Zupełnie inaczej było w marcu, kiedy to Wielka Brytania wprowadziła pierwszy lockdown.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić