"Caryca Putina" oburzona. Poszło o nakaz aresztowania

Międzynarodowy Trybunał Karny wydał nakaz aresztowania prezydenta Rosji Władimira Putina oraz rosyjskiej komisarz do spraw praw dziecka - Marii Lwowej-Belowej, w związku z podejrzeniem o bezprawną deportację dzieci. Z takim zarzutem nie zgadza się naczelna propagandystka - Margarita Simonian. Oburzona "caryca Putina" broni Bielowej.

"Caryca Putina" oburzona. Poszło o nakaz aresztowania
Caryca Putina broni Lwowej-Biełowej. Padły absurdalne słowa (Twitter)

Od początku wojny Rosjanie wywożą tysiące ukraińskich dzieci. Część z nich trafia do rodzin zastępczych, a inne do domów dziecka.

Rosjanie organizują im patriotyczne zajęcia, polegające między innymi na odwiedzaniu rannych rosyjskich wojskowych w szpitalach. W ten sposób odbywa się rusyfikacja ukraińskich dzieci.

W październiku głośno było o tym, że rosyjska komisarz ds. praw dziecka, Maria Lwowa-Belowa adoptowała ukraińskie dziecko deportowane z Mariupola do Rosji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: PiS chce przełożyć wybory. Kosiniak-Kamysz przypomina: Pytaliśmy pana Horałę i pana Schreibera

Belowa poinformowała wówczas, że rosyjscy urzędnicy przywieźli 31 dzieci z Mariupola do Rosji, a jej urząd pracuje nad "rehabilitacją" dzieci ukraińskich ze stref działań wojennych.

Maria Lwowa-Belowa oskarżona jest o zorganizowanie porwania ponad 2000 dzieci, które następnie siłą wywieziono z obwodów ługańskiego i donieckiego w celu poddania ich przymusowej adopcji w Rosji.

Jest w kierowanym przez Kreml procederze kluczową postacią - ocenił Nathaniel Raymond z Yale Humanitarian Research Lab.

Belowa z nakazem aresztowania. Simonian apeluje

Z zarzutami dla Belowej nie zgadza się Margarita Simonian, która powszechnie nazywana jest "Carycą Putina". To redaktorka naczelna prokremlowskiej telewizji Russia Today. Znana jest przede wszystkim z bezczelnych kłamstw.

To były niechciane i porzucone dzieci. Głodne, zmarźnięte, pod ciągłym ostrzałem i bombardowaniem. Państwo się nimi nie zajęło. Dzieci zostały uratowane przez tę kobietę (Belową), a teraz grozi jej trybunał w Hadze. Niech idą do diabła z tą Hagą - grzmiała oburzona Simonian.

Nagranie w mediach społecznościowych zamieścił doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy - Anton Heraszczenko, który dobitnie skomentował film, że Rosjanie ratowali dzieci, które same bombardowali.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić