aktualizacja 

Chcą obalić Łukaszenkę. Ćwiczenia odbywają się w Polsce

Wielu Białorusinów wspiera mieszkańców Ukrainy w walce z wojskami Federacji Rosyjskiej. Inni szkolą się, aby w odpowiednim momencie wkroczyć do własnej ojczyzny i obalić Aleksandra Łukaszenkę. W tym – na terenie Polski. Chcą zrealizować plan "Peramoha".

Chcą obalić Łukaszenkę. Ćwiczenia odbywają się w Polsce
Plan "Peramoha" zakłada przywrócenie na Białorusi demokracji. Aleksander Łukaszenka ma się czego obawiać? (You Tube) (Getty Images)

Jak informuje Radio Wolna Europa, szkolenia dla obywateli Białorusi odbywają się na terenie Polski. Jednak dokładne miejsce, gdzie zorganizowano warunki m.in. do ćwiczeń strzelania, nie zostało podane do wiadomości publicznej.

Plan "Peramoha". Ćwiczą, by obalić reżim Aleksandra Łukaszenkę

W szkoleniu wojskowym bierze udział kilkanaście obywatelek Białorusi, a jego organizatorami są przedstawiciele byłych członków białoruskich sił bezpieczeństwa. Posiadają oni nie tylko cenne umiejętności, lecz także wiedzę o strukturach działania służb Aleksandra Łukaszenki.

Radio Wolna Europa podkreśla, że organizatorzy szkolenia przeszli na stronę opozycyjną do Aleksandra Łukaszenki, a teraz – dążą do wyzwolenia ojczyzny i wprowadzenia w niej demokratycznych standardów. Trzy z kilkunastu uczestniczek szkolenia zdecydowały się na rozmowę z medium i ujawniły swoje motywacje. Wśród nich znalazła się młoda kobieta o pseudonimie "Barbie".

Cierpią więźniowie polityczni, cierpią ich rodziny. Codziennie kogoś zabierają. Co się stało? Mieliśmy takie wspaniałe państwo, mogło pójść w naprawdę dobrym kierunku. Nie mogę tego znieść, więc przybyłam zawalczyć o moje prawa, robię to też dla moich dzieci – tłumaczyła, dlaczego zdecydowała się na udział w szkoleniu, "Barbie" (Radio Wolna Europa).
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Portal NEXTA podkreśla, że szkolenie prowadzone w Polsce jest częścią planu "Peramoha". Realizują go osoby, którym zależy na wprowadzeniu na terenie Białorusi standardów demokratycznych. Biorą przy tym pod uwagę, że zwalczenie reżimu Aleksandra Łukaszenki może wymagać walki i nie nastąpi "bezkrwawo".

Zobacz także: Zobacz też: Zaskakujący wywiad Łukaszenki. "Poczuł się oszukany"
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić