o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

Chcesz zasiłek opiekuńczy? Jest warunek, by go dostać. Kto dostanie zasiłek opiekuńczy?

0
Podziel się

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że zasiłek opiekuńczy będzie wypłacany po wakacjach, ale nie wszyscy go dostaną. Jest jeden ważny warunek, który musi zostać spełniony, by rodzice otrzymali dodatkowy zasiłek opiekuńczy.

Chcesz zasiłek opiekuńczy? Jest warunek, by go dostać. Kto dostanie zasiłek opiekuńczy?
Zasiłek opiekuńczy (Pixabay)
bDgETZGt

Zasiłek opiekuńczy po wakacjach. Komu będzie przysługiwał?

Premier RP Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej w czwartek 20 sierpnia przekazał ważne informacje dla rodziców. Podał, co będzie dalej z zasiłkiem opiekuńczym.

Komu będzie przysługiwać zasiłek opiekuńczy? Jest jeden ważny warunek

Premier powiedział, że zasiłek opiekuńczy zostanie utrzymany po wakacjach i będzie wypłacany rodzicom. Jest jednak jeden ważny warunek.

bDgETZGv
Kiedy szkoła będzie podlegała procedurze zdalnego nauczania, będzie możliwość korzystania z zasiłku opiekuńczego przez tych rodziców – powiedział w czwartek 20 sierpnia podczas konferencji premier Mateusz Morawiecki.

Szkoły w tym momencie przygotowują się na przyjęcie uczniów i naukę stacjonarną. Jeśli jednak będą istniały przesłanki do tego, by wprowadzić naukę zdalną, dyrektor danej placówki, w porozumieniu z sanepidem, będzie mógł podjąć taką decyzję. W takich sytuacjach rodzicom będzie przysługiwać zasiłek opiekuńczy po wakacjach.

bDgETZGW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(0)
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić