Katolik nie przeżył "eksperymentu". Chciał zrobić to samo, co Jezus

151

Pastor z Zambii chciał udowodnić, że może zmartwychwstać tak, jak Jezus Chrystus. 22-latek poprosił, by pochowano go żywcem w grobie na trzy dni. Eksperyment ten ma tragiczne zakończenie.

Katolik nie przeżył "eksperymentu". Chciał zrobić to samo, co Jezus
Pastor z Zambii chciał udowodnić, że może zmartwychwstać jak Jezus Chrystus. Eksperyment zakończył się śmiercią 22-latka.

James Sakara, pastor kościoła syjonistycznego z Zambii przekonywał swoich wiernych, że może zmartwychwstać w ciągu trzech dni tak, jak Jezus Chrystus. Mężczyzna poprosił ludzi ze zgromadzenia, by pochowali go żywcem pod ziemią i po trzech dniach odkopali.

Jak podała lokalna telewizja Diamond TV, ​​kongregacja nie była przekonana co do planu 22-latka. Ostatecznie jednak trzech członków zgodziło się złożyć młodego pastora do grobu.

Pastor Sakara przed pochówkiem cytował słowa Jezusa Chrystusa skierowane do uczniów. Następnie mężczyzna został umieszczony w grobie ze związanymi rękami i przysypany ziemią. Po trzech dniach członkowie jego zgromadzenia przyszli go odkopać. Niestety eksperyment ma tragiczne zakończenie, młody pastor zmarł.

Na ciele mężczyzny przeprowadzono duchowe rytuały i "ćwiczenia wskrzeszające" w nadziei, że w ten sposób dopełni się jego zmartwychwstanie, jednak bez skutku.

Jak podaje "Daily Mail" jeden z członków kościoła, który pomógł w pochowaniu mężczyzny sam zgłosił się na policję. Dwaj pozostali nadal są poszukiwani. Według lokalnych mediów 22-letni Sakara zostawił młodą żonę, która jest w ciąży.

Zobacz także: Wyższe podatki dla duchownych? Episkopat ostro krytykuje Polski Ład. „Ludzie tego nie wybaczą”
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić