"Jezu!". Jeleń zaatakował dziecko w drodze do Morskiego Oka

365

Chwile grozy przeżyli turyści idący do Morskiego Oka. Wszystko przez jelenia, który niespodziewanie zaatakował dziecko. Do sieci trafiło nagranie.

"Jezu!". Jeleń zaatakował dziecko w drodze do Morskiego Oka
Jeleń zaatakował dziecko na drodze do Morskiego Oka (Wikimedia Commons, Facebook)

O sprawie poinformował portal tatromaniak.pl. W drodze do Morskiego Oka po raz kolejny doszło do kontrowersyjnej sytuacji z turystami w roli głównej.

Pomimo zakazu turyści nagminnie starają się nawiązać kontakt ze zwierzętami podczas drogi do Morskiego Oka. Przyzwyczajone do obecności człowieka stworzenia podchodzą do głównej drogi i liczą na otrzymanie jedzenia. Tym razem pewien mały turysta miał pozować z jeleniem do zdjęcia. Niestety sytuacja wymknęła się spod kontroli.

Dzikie zwierzę nagle zaatakowało chłopca porożem. Tym razem skończyło się na strachu i krzykach przerażonego otoczenia. "Jezu" - krzyknął jeden ze świadków, gdy jeleń zaatakował dziecko. Chłopcu na szczęście nic się nie stało, ale gdyby jeleń miał rozwinięte poroże, mogłoby się to skończyć dużo gorzej.

To kolejna niepokojąca sytuacja w drodze do Morskiego Oka. Ostatnio turyści podczas chwili odpoczynku drażnili jelenia, który się do nich zbliżył. Wokół zwierzęcia ustawiła się grupa osób, która stanowiła rozbawioną publikę dla tej przykrej sceny.

Podchodzenie do dzikich zwierząt jest w Tatrach zakazane. Turyści nie powinni się do nich zbliżać ani tym bardziej dokarmiać. Niestety zakaz ten jest przez nich nagminnie łamany. O przestrzeganie zasad od dawna apeluje Tatrzański Park Narodowy.

Dzikie zwierzę, nawet tak oswojone z ludźmi jak ten jeleń zawsze może się zachować w sposób nieprzewidywalny, na przykład kiedy się czegoś przestraszy lub zdenerwuje. Może wtedy świadomie lub niechcący zrobić krzywdę człowiekowi – powiedział portalowi tatromaniak.pl Jan Krzeptowski Sabała, przewodnik i edukator Tatrzańskiego Parku Narodowego.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Polscy żołnierze szukają rodziców 13-letniego Afgańczyka
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić