Chciał sprzedać katalizator przez internet. Zapomniał usunąć to ze zdjęć

90

James Kertz postanowił pozbyć się niepotrzebnego katalizatora. Żeby łatwiej znaleźć nabywcę, zamieścił ogłoszenie z ofertą sprzedaży w internecie. Przed zrobieniem zdjęcia produktu zapomniał o uprzątnięciu otoczenia. W rezultacie do drzwi zapukali policjanci.

Chciał sprzedać katalizator przez internet. Zapomniał usunąć to ze zdjęć
James Kertz chciał sprzedać katalizator. Jeden szczegół na zdjęciu kosztował go wolność (Stone County Sheriff's Office)

James Kertz próbował sprzedaż katalizator za pośrednictwem Facebook Marketplace. Jak podaje New York Post, 38-latek nie zaprzątał sobie głowy posprzątaniem pokoju, zanim wykonał zdjęcie produktu do ogłoszenia. Na feralnej fotografii było widać torebkę z podejrzaną substancją oraz strzykawkę.

Sprzedaż przez internet. Przez jeden błąd stracił wolność

Jedna z osób, która przeglądała ogłoszenia na Facebook Marketplace, zauważyła rzeczy znajdujące się na stole. O swoich podejrzeniach zawiadomiła policjantów z hrabstwa Stone w stanie Missouri. Funkcjonariusze przypuszczają, że w chwili robienia zdjęcia Kertz znajdował się pod wpływem narkotyków i dlatego nie pomyślał, że może ściągnąć na siebie kłopoty.

Najwyraźniej musiał być pod wpływem, ponieważ w tle produktu, który chciał sprzedać, znajdował się stolik z dużą torbą z metamfetaminą i strzykawką. Jeśli chcesz sprzedawać rzeczy przez media społecznościowe, upewnij się, że nie zostawiłeś niedaleko swoich narkotyków – żartował Doug Rader, szeryf hrabstwa Stone (New York Post).

James Kertz został aresztowany w Reeds Spring w stanie Missouri. Nie zdążył sprzedać katalizatora, za to w jego domu przeprowadzono przeszukanie. Przy okazji wszczęcia śledztwa w sprawie posiadania narkotyków wyszło na jaw, że 38-latek ma na koncie kilka wyroków – za stawianie oporu w trakcie aresztowania, stosowanie przemocy domowej, posiadania niedozwolonej substancji i stwarzanie zagrożenia dla dziecka.

Zapewniliśmy mu (Jamesowi Kertzowi – przyp. red.) nowe miejsce pobytu. Przepraszam, jego katalizator obecnie nie jest na sprzedaż – powiedział w oświadczeniu Doug Rader (New York Post).

W toku przeszukiwania domu Jamesa Kertza znaleziono 38 gramów metamfetaminy i broń, na którą nie otrzymał zezwolenia. Sam 38-latek obecnie przebywa w więzieniu Stone County bez prawa do zwolnienia za kaucją. Postawiono mu zarzut posiadania zakazanej substancji.

Zobacz także: Zobacz też: Podpalał auta i prowadził relację w internecie. Nagranie z monitoringu i akcji lubuskiej policji
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić