Mateusz Kaluga
Mateusz Kaluga| 
aktualizacja 

Chciał zniszczyć palestyńską flagę. Finał kompletnie go zaskoczył

Konflikt między Izraelem, a Palestyną trwa. Mieszkańcy obu narodów nie pałają do siebie sympatią. Jeden z Izraelczyków postanowił zniszczyć flagę Palestyny, jednak czekała na niego nieprzyjemna niespodzianka. Wszystko zostało nagrane.

Chciał zniszczyć palestyńską flagę. Finał kompletnie go zaskoczył
Eksplozja miny po kopnięciu miny. (Twitter, WarNewsPL)

Od kilku miesięcy trwa nasilony konflikt między Izraelem, a Hamasem, palestyńską organizacją terrorystyczną.

Niemal codziennie spływają różne nagrania pokazujące dużą niechęć między narodami.

W serwisie X pojawił się film, na którym widnieje mężczyzna, który jadąc autostradą, zatrzymał samochód i postanowił zniszczyć flagę Palestyny. Dzieje się to w pobliżu izraelskiego osiedla Kohav HaShahar

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Tusk musi ich trzymać w ryzach. "Wagą jest powrót PiS do władzy"

Ranny mężczyzna rezerwistą wojska

Jak informuje "New York Post" wszystko dzieje się wzdłuż autostrady na Zachodnim Brzegu, części Palestyny kontrolowanej przez Izrael.

Mężczyzna widząc będącą w zaroślach flagę, postanowił ją zniszczyć. Jak się okazało, była tam umieszczona mina, która wybuchła, gdy Izraelczyk przewrócił ją solidnym kopniakiem.

Z informacji "Los Angeles Times" wynika, że mężczyzna to rezerwista izraelskiego wojska. Izraelska organizacja wolontariacka poinformowała tuż po wypadku, że ​​mężczyzna został opatrzony na poboczu z powodu lekkich obrażeń i odmówił zabrania go do szpitala.

Według "New York Post" tylko w ostatnich dniach, izraelscy wojskowi zastrzelili dwóch mężczyzn, którzy otworzyli ogień i próbowali dźgnąć grupę żołnierzy w pobliżu osady w Hebronie. W strzelaninie zginęło dwóch bojowników w wieku 18 i 19 lat.

Eksplozja szeroko komentowana

Nagranie w mediach społecznościowych wzbudziło wiele emocji wśród internautów. W serwisie "X" na profilu "WarNewsPL" film zobaczyło niemal 900 tysięcy osób. Niektórzy zdecydowali się na komentarz.

"Na wojnie niczego się nie dotyka", "Dziś Palestyńczycy zaminują flagę, jutro misia na placu zabaw", "Stary numer i dalej działa", "Ten filmik to chyba alegoria całego konfliktu".
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić