Piotr Kalsztyn| 

Chciały zabić koleżankę przez legendę miejską. Uwierzyły w "Smukłego mężczyznę"

14

Dwie nastolatki postanowiły zaimponować fikcyjnej postaci. Większość życia spędzą w zakładzie psychiatrycznym.

Chciały zabić koleżankę przez legendę miejską. Uwierzyły w "Smukłego mężczyznę"
(flickr.com, Terry Robinson)

*Anissa Weier i Morgan Geyser zafascynowały się internetową wizją "Smukłego mężczyzny". *12-latki uwierzyły, że postać Slender Mana naprawdę istnieje. Z tego powodu zaplanowały zbrodnię, w której chciały zabić swoją koleżankę Payton Leutner – informuje Daily Mirror.

*Dziewczynki popadły w paranoję. *Uważały, że fikcyjna postać obserwuje je i czyta ich myśli. Z jednej strony bały się, że może stać się krzywda ich rodzinom, z drugiej były zafascynowane postacią. Dziewczynki chciały złożyć mu ofiarę. Zabrały przyjaciółkę do pobliskiego lasu, gdzie Morgan dźgnęła Payton 19 razy nożem kuchennym. Dziewczyna cudem przeżyła, udało jej się wydostać z lasu, gdzie zauważył ją przejeżdżający rowerzysta. Szybka reakcje ratowników uratowała jej życie.

Podczas przesłuchania dziewczynki przyznały się do zbrodni. Planowały atak od kilku miesięcy. Wyznały również, że chciały w ten sposób udowodnić, że Slender Man naprawdę istnieje. Obie dziewczyny zostały skazane na odsiadkę w szpitalu psychiatrycznym. Anissa musi tam spędzić 25, a Morgan, która w lutym usłyszała wyrok, 40 lat.

*Sprawa na nowo wywołała dyskusję na temat bezpiecznego korzystania z internetu przez dzieci. *Niektórzy podkreślają potrzebę kontrolowania młodych, gdy ci surfują po sieci. Sceptycy twierdzą natomiast, że opowieści o straszydłach istnieją od wieków, a przestępstwo wynikało z problemów psychicznych obu nastolatek.

Zobacz także: Zobacz także: Rodzice więzili 13 swoich dzieci. Niektóre były skute łańcuchami

*Smukły mężczyzna, znany także jako Slender Man jest postacią wyjętą z miejskiej legendy. *Stworzył go Victor Surge w 2009 roku na potrzeby konkursu o zjawiskach paranormalnych. Spreparował wtedy dwa zdjęcia, na których pokazał wysoką postać mężczyzny bez twarzy w garniturze. Dziwaczny bohater spodobał się na tyle internautom, że w kolejnych latach zaczął żyć własnym życiem. Pojawił się m.in. w serialu na YouTube "Marble Hornets". W tym roku do kin wejdzie horror opowiadający jego historię. Rodzina Payton próbowała zablokować produkcję, ale bezskutecznie.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić